Koszykówka. Żubry Leo-Sped Białystok znowu lepsze od Rosy Sport Radom

Michał Wielechowski zdobył w meczu z Rosą Radom najwięcej punktów dla Żubrów - 17. Wojciech Wojtkielewicz
Koszykarze Żubrów Leo-Sped Białystok pokonali drugi raz w play-off Rosę Sport Radom i awansowali do drugiej rundy.

Białostoczanie nie zamierzali przedłużać serii gier z radomskim zespołem i od początku sobotniego meczu mocno zabrali się do pracy. Po pierwszej kwarcie mieli sześć punktów przewagi, a po 20 minutach gry prowadzili 50:34. To efekt przede wszystkim dobrej skuteczności rzutowej. Koszykarze Żubrów aż 13 razy trafili za trzy punkty, przy ośmiu udanych takich próbach rywali.

Ostatecznie Żubry wygrały 101:78 i całą rywalizację z Rosą 2:0. Teraz białostocki zespół czeka na wyłonienie rywala w drugiej rundzie play-off. Będzie to zespół z pary Sokół Międzychód - Arka II Gdynia. W tej rywalizacji jest 1:1, a decydujący mecz w środę.

Rywala w drugiej rundzie zna już Tur Basket Bielsk Podlaski. Jest to drużyna AZS UJK Kielce, która dwa razy wygrała z Pogonią Ruda Śląska.

Rosa Sport Radom - Żubry Leo-Sped Białystok 78:101 (14:20, 20:30, 23:30, 21:21)