Koszykówka. Żubry na podium drugoligowej tabeli

2017-11-04   bialystok koszykowka zubry dziki warszawa  fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press
2017-11-04 bialystok koszykowka zubry dziki warszawa fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press brak
Po wyjazdowej wygranej 77:71 z AZS UJK Kielce Żubry Białystok awansowały na trzecie miejsce w tabeli. To już piąta wygrana w gościach białostockiej drużyny.

Spotkanie dla koszykarzy ze stolicy Podlasia rozpoczęło się źle. Gospodarze objęli prowadzenie 13:4.

- Nie realizowaliśmy założeń taktycznych. Mieliśmy szybko wracać do obrony, a zamiast tego przeciwnicy zdobywali łatwe punkty i wyszli na prowadzenie - opowiada Tomasz Kujawa, trener Żubrów.

Białostoczanie zaczęli odrabiać straty, gdy zastosowali obronę strefową. Już na koniec pierwszej kwarty Żubry wyszły na prowadzenia 26:22, którego nie oddały już do końca.

- Cały czas utrzymywała się nasza przewaga. Niebezpieczny moment był na mniej więcej półtorej minuty przed końcem, kiedy Kielce doszły nas na trzy punkty. Bardzo ważną trójkę rzucił jednak Krzysiek Kalinowski i do ostatniej syreny było już spokojnie - mówi trener Żubrów.

W tej kolejce pauzował Tur Basket Bielsk Podlaski.

AZS UJK Kielce - Żubry Białystok 71:77 (22:26, 18:19, 19:17, 12:15)
Żubry
: Wróblewski 20, Misiewicz 13, Karasiewicz 13, Zabielski 12, Szczerbatiuk 10, Monach 4, Kalinowski 3, Andruk 2, M. Niewiński, Borowik.

Inne wyniki 11. kolejki
Hutnik Warszawa - UMCS Lublin 81:90, Dziki Warszawa - Księżak Łowicz 63:97, Rosa Sport Radom - ŁKS AZS Łódź 76:93, Sokół Ostrów Mazowiecka - Start II Lublin 87:86, Legia II Warszawa - Stal Stalowa Wola 65:79.