KPR TPD Białystok - MKS Brodnica 15:28 (zdjęcia)

(mark)
Na zdjęciu Karolina Zacny, najskuteczniejsza zawodniczka KPR TPD Białystok
Na zdjęciu Karolina Zacny, najskuteczniejsza zawodniczka KPR TPD Białystok Wojciech Wojtkielewicz
Po wielu latach przerwy na parkiety II ligi powróciła drużyna z Białegostoku. W pierszym swoim meczu zespół KPR TPD przegrał z Brodnicą 15:28.

Nasza kadra opiera się na zawodniczkach, które kochają szczypiorniaka i chcą tchnąć życie w tę dyscyplinę na Podlasiu. Kadra to mieszanka rutyny z młodocią - mówi trener białostoczanek Krzysztof Wieczorek, który reaktywował żeńskiego szczypiorniaka w stolicy województwa podlaskiego.

W pierwszym swoim meczu zespół TPD przegrał z Brodnicą 15:28 (7:15). Jedynie do 4. minuty spotkania był korzystny wynik 3:2 po bramkach Justyny Słomy, Karoliny Bursiewicz i Karoliny Zacny. Później do głosu doszli już przyjezdne.

- Dziewczęta nie przestraszyły się rywala i walczyły do końca. W zespole grają dziewczęta, które wznowiły treningi po wielu latach przerwy. Brakuje nam jeszcze kondycji, siły rzutu, zdecydowania i boiskowej odwagi, ale wszystko jst do nadrobienia - powiedział szkoleniowiec TPD.

Najlepszą zawodniczką meczu została uznana bramkarka TPD Ewa Matela.

KPR TPD Białystok - MKS Brodnica 15:28 (7:15)

TPD: Matela - Anisko 1, Bursiewicz 3, Dziemianko 1, Michalak 1, Słoma 3, Zacny 4, Zimnoch 2.

Mecz Drwęca Lubicz - Dwójak Łomża odbędzie się 7.11. Pauzował: MTS Giżycko.