Kryzys w Sejmie trwa: Przerwa w obradach do 25 stycznia [RELACJA] [ZDJĘCIA] [VIDEO]

Barbara Burdzy, Jakub Oworuszko, Eliza Stępień, Marek MajewskiMaciej Deja, Martyna Chmielewska (AIP)
Trwa kryzys parlamentarny. W środę, po całym dniu negocjacji, udało się otworzyć 34. posiedzenie Sejmu. Natychmiast ogłoszono jednak przerwę do czwartku, a w czwartek marszałek zdecydował, że obrady zostaną wznowione dopiero 25 stycznia.

Sejm na żywo | Transmisja z sali plenarnej

15:11 W czwartek ustawa budżetowa wpłynęła do Kancelarii Prezydenta. Ale decyzji prezydenta jeszcze nie ma - poinformował w piątek Agencję Informacyjna Polska Press dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Marek Magierowski.

Marek Magierowski w rozmowie z AIP poinformował, że prezydent nie podjął jeszcze decyzji odnośnie podpisania ustawy budżetowej. Prezydent ma siedem dni na podjęcie decyzji w sprawie podpisu.

Źródło: AIP/x-news

14:10 Budżet uchwalony prawidłowo, zagraniczne firmy chcą inwestować w Polsce - zapewnia wicepremier Mateusz Morawiecki.

Źródło: AIP/x-news

13:50 Ewa Kopacz o kulisach decyzji ws. zawieszenia przez Platformę Obywatelską protestu na sali plenarnej.

Źródło: AIP/x-news

13:24 W czwartek podczas konferencji prasowej szef PiS Jarosław Kaczyński wyraził zadowolenie z powodu zakończonej okupacji w Sejmie. Dodał, że należy dokonać głębszej analizy wydarzeń, które miały miejsce w parlamencie w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Źródło: AIP/x-news

- Wniosek PO o odwołanie marszałka Kuchcińskiego jest nieracjonalny, żeby nie powiedzieć kabaretowy - powiedział prezes PiS. Tłumaczył, iż nie ma wątpliwości co do tego, że marszałek Kuchciński zostanie na stanowisku.
Jarosław Kaczyński powiedział, że trzeba poddać refleksji ostatnie wydarzenia w Sejmie, wyciągnąć konsekwencje wobec protestujących na sali obrad posłów. Dodał, że trzeba też zmienić regulamin Sejmu. - Zmienimy Polskę, bądźcie tego pewni - dodał.

Kaczyński nie odpowiedział na pytanie dziennikarzy, czy PiS złoży wniosek o odwołanie posłanki PO Małgorzaty Kidawy- Błońskiej z funkcji wicemarszałka.

12:46 - Marszałek Marek Kuchciński nie zdał egzaminu - mówi szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Źródło: AIP/x-news

12:10 Marszałek Kuchciński ogłosił przerwę w obradach do 25 stycznia.

11:52 - Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali w naszej walce - dodał Schetyna.

11:50 Schetyna: Apelujemy do prezydenta Andrzeja Dudy, żeby nie podpisywał budżetu.

11:48 Grzegorz Schetyna: Zawieszamy protest.

11:45

11:35 – Ze smutkiem patrzę jak Jarosław Kaczyński rozgrywa swoje plany liderami opozycji – powiedział w Sejmie Kamiński i pytał: – Budżet jest u prezydenta Dudy na biurku, a marszałek Kuchciński otworzył wczoraj 34. Posiedzenie Sejmu, więc po co PO dalej okupuje mównicę?

10:33 Złożony został kolejny wniosek o przesunięcie obrad Konwentu Seniorów. Oznacza, to że obrady Sejmu również zostaną przesunięte. Posiedzenie zostanie wznowione najwcześniej o 12:00.

10:00 34. posiedzenie Sejmu zostanie wznowione najwcześniej o 11:00. - My nie zmieniamy decyzji. Zostajemy na sali plenarnej Sejmu i będziemy czekać na powrót do 33. posiedzenia. Do zaakceptowania wcześniejszego ustalenia, że dziennikarze bez żadnych warunków wstępnych, na zasadach poprzednich wracają do Sejmu i na to, żebyśmy przegłosowali poprawki budżetowe. - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna.

******

19:12 A przed Sejmem - protest KOD. Lider Mateusz Kijowski nawoływał do zjednoczenia opozycji i obiecał zebranym, że zrobi wszystko by odzyskać ich zaufanie.

Kryzys parlamentarny | Protest KOD przed Sejmem

Źródło: TVN24/x-news

Mateusz Kijowski podkreślił, że ostatnia afera wokół faktur nie może doprowadzić do podzielenia członków Komitetu Obrony Demokracji.

- Niech moje błędy nie będą dzieleniem dla KOD-u. Walcząc ze sobą przestajemy walczyć z nikczemnością. Wyznał, że jego „marzeniem jest, by opozycja się zjednoczyła”. W imieniu wszystkich podkreślał wielokrotnie, że nie pozwoli na „autorytarne rządy PiS”. - 16 grudnia był największy skandal polityczny. Nie możemy sobie na to pozwolić. Zwyciężymy! - nawoływał.

19:03 Marszałek Sejmu zapowiedział przerwę w posiedzeniu Sejmu do jutra do godz. 10.

Źródło: Sejm/x-news

19:02 Marszałek Marek Kuchciński otwiera 34. posiedzenie Sejmu. Mównica wciąż jest zablokowana. Marszałek czyta nazwiska zmarłych posłów.

Bartek Syta

18:46 Ryszard Petru po spotkaniu Konwentu Seniorów informuje, że o godz. 19 rozpocznie się posiedzenie Sejmu, na którym przez aklamację maja być przyjęte uchwały upamiętniające zmarłych byłych posłów. Następnie zostanie ogłoszona przerwa do czwartku. Lider Nowoczesnej apeluje też do posłów PO, by zaprzestali blokowania mównicy i przeszli do "innej formy protestu".

Przed chwilą dla dziennikarzy otwarta została także galeria sejmowa.

18:41 Kancelaria Sejmu odpowiedziała na wpis posła Szczerby, który skarżył się, że jego karta do głosowania wciąż jest zablokowana.

18:23 Marek Jakubiak z Kukiz'15 zapowiada w RMF FM, że jego ugrupowanie nie wyklucza złożenia wniosku o odwołanie marszałka Marka Kuchcińskiego.

18:20 Grzegorz Schetyna: Dla nas nic się nie zmieniło, zostajemy na sali plenarnej, chcemy kontynuacji 33. posiedzenia Sejmu. Wszyscy ci, który brali udział w uchwalaniu tego budżetu, biorą za to odpowiedzialność

18:06 Marszałek Sejmu Marek Kuchciński upoważnił komendanta Straży Marszałkowskiej do wystąpienia o pomoc funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. O sprawie poinformował na Twiterze poseł PO Sławomir Nitras: „M. Kuchciński wzywa BOR na pomoc”.

„Upoważniam pana Arkadiusza Koschalke – Komendanta Straży Marszałkowskiej do występowania do instytucji państwowych, organów administracji rządowej i samorządu terytorialnego oraz jednostek gospodarczych prowadzących działalność w zakresie użyteczności publicznej z żądaniem udzielenia niezbędnej pomocy w zakresie realizacji przez Straż Marszałkowską żądań z zakresu ochrony Sejmu i Senatu" - czytamy w komunikacie marszałka.

Posłowie opozycji decyzję marszałka komentowali na Twiterze. „M. Kuchciński wzywa BOR na pomoc Straży Marszałkowskiej. Wieje wschodem” - skomentował poseł PO Sławomir Nitras.

17:47 Jarosław Kaczyński dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do uchwalenia budżetu i wyraża nadzieję, że zostanie on szybko podpisany przez prezydenta. O kryzysie parlamentarnym prezes PiS mówi m.in. tak:

Jest bardzo ważne, aby zostało dziś otwarte 34. posiedzenie Sejmu. Żadna demokracja nie może opierać się na blokowaniu przez mniejszość funkcjonowania Parlamentu. Jeśli PO będzie dalej blokować obrady, podjęte zostaną odpowiednie działania.

Prezes PiS zaznaczył, że Prawo i Sprawiedliwość jest gotowa na negocjacje z opozycją. - Jesteśmy otwarci na rozmowy. Mam nadzieję, że polskie życie publiczne wróci do norm, a ta walka, która się toczy zakończy się, bo jest to złamanie demokracji.

Źródło: TVN24/x-news

Kaczyński dodał, że zależy mu na demokracji w kraju i „nie dopuści do podzielenia Polaków na dwie kategorie". -My nigdy nie przejmiemy Polaków na dwie kategorie. Nie może być tak, że Polacy którzy nie płacą za telewizor mogą wylądować w więzieniu, a drudzy bezkarnie łamać prawo.

Bartek Syta

17:32 Przed Sejmem trwa już protest opozycji, ale swoich ludzi zwołuje też "Gazeta Polska". Próba sił?

Przed Sejmem pojawili się zarówno zwolennicy opozycji, jak i zwolennicy PiS Adam Guz

17:22 Sytuację w polskim Sejmie skomentował dla TVN24 przewodniczący Rady Europejskiej, premier w rządzie PO-PSL Donald Tusk.

Najważniejszą kwestią według Donalda Tuska jest uchwalenie budżetu Polski "we właściwy, legalny sposób". – Sprawa dotyczy pieniędzy w wymiarze państwowym i nie możemy pozwolić, żeby Polska była pod tym względem w przestrzeni ryzyka, że ma budżet, który nie do końca jest legalny – powiedział premier.

Donald Tusk upomniał polskich parlamentarzystów, aby jak najszybciej wybrnęli z niezręcznej sytuacji w Sejmie, którą - jak twierdzi - europejskie media śledzą "z niepokojem" lub wręcz "z brakiem zrozumienia". – Z całą pewnością sytuacja w Sejmie wymaga szybkiego i pozytywnego rozwiązania także ze względu na pozycję Polski w Europie – apelował Tusk w TVN24. Przewodniczący Rady Europejskiej uważa, że odpowiedzialność za to, co dzieje się na Wiejskiej, spoczywa w dużo większym stopniu na obozie władzy. Donald Tusk nie ma wątpliwości, że to rolą rządu PiS jest "uczynienie znaczącego pierwszego kroku" by zbudować przestrzeń do kompromisu.

17:18 Grzegorz Schetyna poinformował, że na godz. 18.45 zaplanowano posiedzenie klubu PO. Serwis 300polityka podaje natomiast, że politycy PiS dostali SMS, że o 18:30 mają pojawić się na posiedzeniu Sejmu.

17:08 Kryzys parlamentarny komentują dla nas poseł Robert Winnicki i politolog dr hab. Mikołaj Cześnik z SWPS.

Winnicki: Na salę plenarną powinna wkroczyć Straż

Źródło: AIP/x-news

Kryzys parlamentarny komentuje dr hab. Mikołaj Cześnik

Źródło: AIP/x-news

16:57 Zaplanowane na 16:45 posiedzenie Konwentu Seniorów zostało odwołane na 4 minuty przed planowanym rozpoczęciem obrad. Członkom Konwentu Seniorów nie podano kolejnego terminu - podają RMF FM i TOK FM.

16:48 Incydent z udziałem jednego ze zwolenników KOD. Mężczyzna dostał się na teren Sejmu, został usunięty przez straż marszałkowska. Więcej zdjęć znajdziecie w naszej galerii.

Adam Guz

16:40 Senatorowie większością głosów przyjęli ustawę budżetową na 2017 rok. Nie zgłoszono poprawek, które proponowała opozycja.

Senat uchwalił budżet na 2017 rok

Źródło: Senat/x-news

Za ustawą głosowało 59 senatorów, dwa głosy były przeciw. Jak ocenił tuż po głosowaniu wicemarszałek Senatu z Platformy Obywatelskiej Bogdan Borusewicz "Prawo i Sprawiedliwość nie jest gotowe na żadne konstruktywne rozmowy".

Teraz ustawa musi zostać podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Przed jej podpisaniem, prezydent ma możliwość skierowania dokumentu do Trybunału Konstytucyjnego, który mógłby ocenić, czy ustawa jest zgodna z Konstytucją.

16:28 Grzegorz Schetyna: "Uchwała jest dla nas nie do przyjęcia. My złożyliśmy rano nasz tekst. Rozmowa o konkretnych rzeczach tam zapisanych jest możliwa".

Źródło: TVN24/x-news

16:17 - PiS nie przyjmuje, że budżet został uchwalony nielegalnie. Ewidentnie wie o tym, że istnieje ryzyko kwestionowania budżetu - stwierdził Ryszard Petru. Zdaniem lidera Nowoczesnej, nie może być zgody "na jakiekolwiek uchwały, które legalizują budżet". Petru zapowiedział, że złożył dwie propozycje ws. ustawy budżetowej na 2017 rok. - Pierwsza propozycja to taka, gdzie prezydent Andrzej Duda kieruje do Trybunału Konstytucyjnego proces przyjęcia budżetu, a druga to reasumpcja 33. posiedzenia Sejmu - poinformował.

Źródło: TVN24/x-news

15:53 Kolejna przerwa w Konwencie Seniorów do godz. 16.45. TVP Info podaje nieoficjalnie, że obrady Sejmu miałyby rozpocząć się o godz. 18.30.

15:24 Na Konwencie Seniorów pojawiła się propozycja uchwały i rozpoczęcia obrad Sejmu jutro. Szefowie klubów konsultują się teraz ze swoimi posłami, kontynuacja obrad od 15.30.

15:18 Senat już nie czeka na porozumienie w Sejmie. Po godz. 15 ruszyły prace nad ustawa budżetowa. Poniżej transmisja na żywo z posiedzenia Senatu.

Senat pracuje nad budżetem | Transmisja na żywo

14:49 Przed Sejmem zbierają się już protestujący, są tam też niektórzy posłowie opozycji. Początek demonstracji KOD oficjalnie zaplanowano na godzinę 17.

14:39 Konwent Seniorów przesunięty na godzinę 15 - informuje wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

14:27 A tak po godz. 14 wyglądała sala plenarna Sejmu. Posłowie w gotowości. Komunikat na stronie Sejmu w tej chwili zapowiada rozpoczęcie obrad na godz. 15, za chwilę powinno ruszyć kolejne spotkanie Konwentu Seniorów.

14:05 Minęła godz. 14, ale porozumienia na razie nie widać. Na stronie Sejmu widnieje teraz informacja, że transmisja z sali plenarnej rozpocznie się o godz. 14:30, ale i ten termin jest w tej chwili nierealny, bowiem właśnie do 14:30 ogłoszono przerwę w obradach Konwentu Seniorów.

13:25 – To nie jest przestrzeń do rozmowy. Czekam na decyzje przewodniczącego Neumanna. PiS chce, żebyśmy opuścili sale posiedzeń, a niczego nie deklaruje w zamian – tak propozycje PiS skomentował Grzegorz Schetyna. Podkreślił, że Platforma nie będzie uczestniczyła w 34. posiedzeniu Sejmu, ponieważ 33. posiedzenie się nie skończyło. Lider PO liczy na zaproponowanie przez Prawo i Sprawiedliwość formuły, która pozwoli na powrót do obrad nad budżetem. –Liczę, że zwycięży rozsądek.

Wciąż nie wiadomo zatem, czy i kiedy rozpocznie się posiedzenie Sejmu - decyzje być może zapadną na rozpoczętym właśnie Konwencie Seniorów. Platforma deklaruje odstąpienie od okupacji sali plenarnej po przyjęciu jej wniosku o przesunięcie obrad parlamentu na 18 stycznia. Z kolei Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zapowiedział, że jego posłowie nie będą utrudniali obrad. – Nowoczesna jest otwarta na rozwiązania konfliktu – deklaruje lider tego ugrupowania Ryszard Petru.

13:11 Senatorom PO nie udało się wejść na galerię sejmową. Złożyli oni wniosek do marszałka Sejmu o otwarcie galerii.

Kryzys parlamentarny | Senatorów nie wpuszczono na galerię

Źródło: AIP/x-news

12:59 TVP Info podaje, powołując się na członków Konwentu Seniorów, że niewykluczone jest odroczenie dzisiejszego posiedzenia. Wicemarszałek Ryszard Terlecki powiedział dziennikarzom, że PiS jest skłonny zgodzić się na propozycję Platformy, po warunkiem, że posłowie opozycji opuszczą salę plenarną.

Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki ogłosił w Sejmie, że PiS jest gotowy przesunąć 34. posiedzenie Sejmu o "kilka godzin, lub nawet dzień" pod warunkiem, że PO zakończy okupowanie mównicy sejmowej i opuści salę plenarną Sejmu. Schetyna nie akceptuje warunków PiS.

Ryszard Terlecki mówił w Sejmie: – Inne partie zagwarantowały, że nie będę uniemożliwiać prowadzenia obrad. Jeśli PO złoży taką deklarację, przystaniemy na warunek PO o przesunięciu 34. posiedzenia. Gotowość do rozmowy z PO celem osiągnięcia konsensusu deklarował także poseł Joachim Brudziński.

12:55 - Stoimy na stanowisku, że 16 grudnia było kworum, a budżet został przyjęty zgodnie z prawem. Nie ulegamy histerycznej narracji opozycji. Teraz powinniśmy rozpocząć pracę na sali plenarnej. Od wniosków formalnych zależy, czy PO i Nowoczesna umożliwią nam pracę - powiedziała Beata Mazurek z PiS.

Okupowanie mównicy sejmowej rzeczniczka PiS uznała za niedemokratyczne. - PO i Nowoczesna łamie prawo, łamie regulamin Sejmu, łamie ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora - stwierdziła.

Sejm | Beata Mazurek: PO i Nowoczesna łamią prawo

Źródło: TVN24/x-news

12:24 Kancelaria Sejmu informuje teraz, że obrady rozpoczną się nie wcześniej niż o godz. 14. Około południa przerwano, bez porozumienia, posiedzenie Konwentu Seniorów. Rozmowy mają zostać wznowione o godz. 13.

12:08 Opozycja upiera się, że trwa 33. posiedzenie Sejmu. Poseł Michał Szczerba na dowód pokazuje swoją maszynkę do głosowania, na której widnieje informacja o braku uprawnień do uczestniczenia w posiedzeniu Sejmu, a to właśnie z tego posiedzenia poseł PO został wykluczony przez marszałka Sejmu.

Szczerba: Za kryzys parlamentarny odpowiada Kuchciński

Źródło: AIP/x-news[/i]

11:58 Obrady miały rozpocząć się o godz. 12, wiemy już jednak, że tak się nie stanie. Posłowie donoszą, że 34. posiedzenie najwcześniej może rozpocząć się o godz. 13, Kancelaria Sejmu informuje tylko enigmatycznie o "przesunięciu", bez podawania godziny.

11:49 Paweł Kukiz apeluje do polityków opozycji, aby zaprzestali okupowania mównicy sejmowej. Wciąż nie ma też porozumienia między Platformą i Nowoczesną w sprawie dalszego protestu.

- Należy zastosować kary finansowe dla posłów uniemożliwiających rozpoczęcie 34. posiedzenia w sali plenarnej sejmu. Posłowie PO i Nowoczesnej pracują na Wiejskiej za pieniądze podatników. Nie może być tak, że sejm nie może przez nich obradować - mówił Kukiz w Sejmie.

Platforma Obywatelska złożyła wniosek o przesunięcie obrad sejmu na 18 stycznia, o godz. 9. Przewodniczący klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann mówił w sejmie: – Jeśli PiS–owi nic nie dał miesiąc, bo pojechali na wakacje, a dopiero w poniedziałek wrócili do sejmu, to ja rozumiem, że PiS ma niedoczas. I dodał: – My cały czas czekaliśmy w sejmie. Dajemy szansę PiS–owi, żeby się nad tym zastanowił.

Kryzys parlamentarny | PO chce przerwy do 18 stycznia

Źródło: AIP/x-news

Z kolei lider Nowoczesnej Ryszard Petru mimo wczorajszych deklaracji, zapowiedział w sejmie, że nie akceptuje decyzji marszałka Marka Kuchcińskiego o rozpoczęciu 34. obrad parlamentu. Według Petru wciąż nie skończyło się 33. posiedzenie.

Lider Nowoczesnej zapowiedział kontynuację okupacji sejmowej mównicy przez posłów Nowoczesnej: – Nie wiem gdzie marszałek otworzy posiedzenie, bo my z Nowoczesną będziemy na sali plenarnej – zapewnił Petru i zaapelował do Schetyny, aby ten przestał dbać "wyłącznie o swoje partykularne interesy".

11:30 Na kilkadziesiąt minut przed planowanym wznowieniem obrad Sejmu trudno przesądzać dalszy rozwój wydarzeń. Atmosfera oczekiwania w gmachu przy Wiejskiej sięga zenitu, a jako że każdy klub opozycyjny ma inny pomysł na wyjście z impasu, w gabinetach rządzących trwa analizowanie politycznych scenariuszy.

W środę 11 stycznia, pierwszy dzień przewidziany w sejmowym terminarzu na 34. posiedzenie Sejmu, posłowie spotkali się w komplecie po raz pierwszy od 16 grudnia, kiedy to obrady, w niecodziennych okolicznościach, przeniesiono do Sali Kolumnowej. Tam, w obecności niemal wyłącznie posłów koalicji, dokończono głosowanie, m. in. nad ustawą budżetową, którego forma i okoliczności budzą ogromne kontrowersje wśród przedstawicieli ugrupowań opozycyjnych. Dziś przed budynkiem Sejmu ponownie rozstawiono metalowe barierki, a skrupulatnie przeszukiwani przez straż marszałkowską dziennikarze od rana mieli problem, żeby nadążyć z relacjonowaniem wydarzeń.

Zaczęło się od wystąpienia marszałka Senatu, który podtrzymał gotowość przyjęcia niektórych poprawek do ustawy budżetowej, zgłaszanych przez opozycję. – Część z nich jest bardzo pozytywna, są to poprawki prospołeczne i jesteśmy gotowi je przyjąć – zadeklarował. Stanisław Karczewski wyjaśnił również, że z procedowaniem ustawy budżetowej senatorowie poczekają co najmniej do południa, kiedy rozpocząć się ma posiedzenie Sejmu. Pójście na ustępstwa w przypadku wspomnianych poprawek może nastąpić tylko wtedy, gdy posłowie opozycji nie będą utrudniać obrad i pozwolą marszałkowi Kuchcińskiemu na rozpoczęcie nowego posiedzenia. Na godzinę przed południem szanse na to były jednak nikłe.

O godzinę opóźniono posiedzenie prezydium Sejmu i konwent seniorów, a wicemarszałek Barbara Dolniak z Nowoczesnej deklarowała, że będzie próbowała przekonać pozostałych wicemarszałków do reasumpcji, czyli ponownego głosowania nad budżetem. – Wniosek można złożyć do momentu, kiedy trwa posiedzenie. Poczekajmy – mówiła. Wznowienia, grudniowych obrad, zamiast zarządzenia nowego posiedzenia, domagała się również Małgorzata Kidawa-Błońska z PO. – Marszałek musi się cofnąć i naprawić to, co stało się w grudniu – przekonywała, choć zgodziła się, że fakt, że senatorowie będą czekać z procedowaniem budżetu na to, co stanie się w Sejmie, nie napawa optymizmem. Senatorowie PO ogłosili, że nie zamierzają uczestniczyć w obradach. Wicemarszałek zgłosiła też podczas Prezydium wniosek o przesunięcie posiedzenia na 18 stycznia, by do tego czasu znaleźć rozwiązanie akceptowalne dla wszystkich stron.

Kryzys parlamentarny | Nowoczesna: Obrady na sali plenarnej

Źródło: AIP/x-news

Kilkanaście minut później jej klubowi koledzy z Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli złożenie projektu uchwały ws. rozwiązania kryzysu. – Dajemy możliwości marszałkowi Kuchcińskiemu, politykom PiS, żeby mieli pomysł na doprowadzenie do elementarnego porozumienia, do znalezienia płaszczyzny rozmowy w parlamencie – mówił Grzegorz Schetyna. Zgodnie z jego zapowiedziami, projekt uchwały przedstawia właśnie podczas Konwentu Seniorów szef klubu parlamentarnego Sławomir Neumann. – To nasza propozycja rozwiązania kryzysu parlamentarnego. Dajemy marszałkowi możliwość powtórzenia głosowania nad budżetem bez wznawiania poprzedniego posiedzenia Sejmu – mówił lider PO.

Wideo

Materiał oryginalny: Kryzys w Sejmie trwa: Przerwa w obradach do 25 stycznia [RELACJA] [ZDJĘCIA] [VIDEO] - Polska Times

Komentarze 300

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

J
Ja

Ot zdrajcy Pełowscy i Nowoczesni jeszcze odpowiedza karnie

A
AJB

Tomasie Liżu na sucho, nie "kompromisuj" się, pismacka szmata, jak mawiał kumpel Bulinka to jeszcze nie "doświadczony" dziennikarz. Nie ta liga, teść ubek się w grobie kula ze śmiechu widząc cię ramię w ramię z pałkownikiem Niezgułą na manifie KODerastów! ;)

A
AJB

Tomasie Liżu na sucho, nie "kompromisuj" się, pismacka szmata, jak mawiał kumpel Bulinka to jeszcze nie "doświadczony" dziennikarz. Nie ta liga, teść ubek się w grobie kula ze śmiechu widząc cię ramię w ramię z pałkownikiem Niezgułą na manifie KODerastów! ;)

G
Gość

Też chce być w telewizji, żeby ją koleżanki oglądały. Zwykła małpiarnia a nie Sejm !

p
państwo teoretyczne

to co wyprawia ta totalna opozycja to zwykłe warcholstwo należało by was odizolować , ale wy tylko na to czekacie bo wtedy wasi mocodawcy z UE obalili by ten rząd wprowadzając np pana SZetynę jako komisarza z ramienia UE .Oj poklepywali by was wtedy po plecach znów bylibyście prymusami o ośmiorniczkach niema co wspominać

I
Igor

Nitras z Wilczyńskim przeszukali wszystkie torebki i nic. Pasztetu nie ma. Trzeba do domu. Dobrze że została pamiatka w postaci nagrań uroczej Muchy (chyba tak nazywa sie ta panienka, która mruczała coś jak naćpana).

G
Gość

Opozozycja totalna i bezjajeczny rzadz pisu raz na zawsze udowodnili ze Polska to panstwo sezonowe, i tak naprawde nie ma racji istnienia. Starsi i madrzejsi od konca 1 wojny tak twierdzili, teraz caly swiat to widzi. No i macie co chcieliscie, dzielne chlopczyki w zaszczanych spodenkach. I dzielne panie, jak posagowe Kidawy Blonskie i ruchawice z frauzymeru super samca Petru. I inne assorted idiotki i idioci.

Z
Zofia

Ze Swojej skromnej renty oddam na 6 sztuk. Niech Sobie póżniej Puczą, czy Pukają Się ! Ale nie mają możliwości rozmnażania Się !

Z
Zofia

Ze Swojej skromnej renty oddam na 6 sztuk. Niech Sobie póżniej Puczą, czy Pukają Się ! Ale nie mają możliwości rozmnażania Się !

o
obywatel RP

żeby w przyszłości inne p-Osły w Sejmie nie śpiewały po blokadzie mównicy;
...nic się nie stało...Polacy... nic się nie stało... my tylko zawieszamy protest!

Żądam nie po prostu KARY, ale ŚRODKA REPRESYJNEGO dla w/w p-Osłów Nowocześnie POpapranych,
w postaci dybów na pl.Trzech Krzyży w W-wie, przez okres równomierny z czasem ilości dni okupacji Sejmu - jeszcze tej zimy!
Będzie Sprawiedliwie?

U
UN

Padalce rabowac nie moga to protestuja, fu co za szambo

f
feri

a Ty zapłacisz za ich nieróbstwo

h
history

co Hitler modlił się za niego w katedrze w Berlinie?

h
history

co Hitler modlił się za niego w katedrze w Berlinie?

a
anty

natychmiast i będzie po ,,dobrej zmianie,, 60 miliardów zadłużenia w budżecie,dla misiewiczów,bilion długu dla narodu,drużyno biało-czerwona,Grecję nam fundujesz,gabinety polityczne i całe klany rodzinne na utrzymaniu podatnika,upadek państwa

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3