red/bill
Krzysztof Piątek nie przestaje strzelać goli.
Krzysztof Piątek nie przestaje strzelać goli. Krzysztof Kapica/Polska Press
Nie ma co lamentować po dwóch poprzednich meczach Krzysztofa Piątka w AC Milan, w których nie strzelił gola. Napastnik reprezentacji Polski zdobył bramkę we wtorkowym spotkaniu z Udinese. ZOBACZ GOLA!

Dla Krzysztofa Piątka to 20. gol w tym sezonie w Serie A. Dodatkowe osiem trafień zaliczył w Pucharze Włoch.

23-letni napastnik tuż przed przerwą wykorzystał dośrodkowanie Patricka Cutrone. Jego pierwszy strzał obronił bramkarz Juan Musso, ale odbita przez niego piłka wróciła do Piątka. Ten raz jeszcze, tyle że głową, uderzył w bramkę i pokonał rywala.

30. kolejka ligi włoskiej nietypowo rozgrywana jest we wtorek i w środę. AC Milan rozpoczął tę serię gier meczem z Udinese. Do rywalizacji przystąpił jako czwarta drużyna rozgrywek. Do trzeciego Interu Mediolan traci dwa punkty. Udinese jest 16. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0. Jednak w 65. minucie goście wykorzystali kontrę, którą wyprowadzili po świetnej okazji dla Milanu. Wykończył ją Kevin Lasagna, dla którego była to szósta ligowa bramka w sezonie. Do końca meczu wynik się nie zmienił.

Po nim Milan pozostał na czwartym miejscu. Do Interu, który w środę zagra na wyjeździe z Genoą, traci jeden punkt. Nad piątym Lazio ma cztery punkty przewagi, ale ekipa z Rzymu ma do rozegrania dwa spotkania. W środę zmierzy się na wyjeździe ze Spal.

Liderem jest Juventus.

Dariusz Mioduski: Sa Pinto nie ma w umowie, że musi zdobyć mistrzostwo, ale jeśli tego nie zrobi, musi liczyć się z konsekwencja