Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Książki poczytamy także w sieci

Weronika Kowalewska [email protected]
- Korzystanie z bazy jest bardzo proste. Każdy kto miał kontakt z komputerem, na pewno sobie poradzi - mówi Kamil Niedźwiecki z ełckiej biblioteki.
- Korzystanie z bazy jest bardzo proste. Każdy kto miał kontakt z komputerem, na pewno sobie poradzi - mówi Kamil Niedźwiecki z ełckiej biblioteki. W. Kowalewska
Czytelnicy mogą już korzystać z internetowej czytelni, także w domu.

Literatura piękna, kobieca a także podręczniki akademickie oraz wiele, wiele innych książek znajdziemy w bazie IBUKA, czyli internetowej czytelni.

Obecnie czytelnicy mają darmowy dostęp do 525 tytułów. Żeby czytać, nie muszą nawet wychodzić z domu.
4 tysiące złotych za rok

- Udało się zawrzeć konsorcjum z 21 bibliotekami. Gdybyśmy zdecydowali się sami uruchomić taką internetową czytelnię, wówczas za te cztery tysiące złotych, które zapłaciliśmy wydawnictwu PWN, ełccy czytelnicy mieliby dostęp tylko do czterdziestu tytułów - mówi Iwona Drażba, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku. - Na razie podpisaliśmy umowę na rok - dodaje.

Katalog ebooków dostępny jest na stronie internetowej www.libra.ibuk.pl. Po pierwsze trzeba się tam zarejestrować, wystarczy podać swój adres mailowy oraz hasło. Jeśli chcemy korzystać z bazy w innym miejscu niż biblioteka, potrzebujemy kodu dostępu. Aby uzyskać takie unikalne hasło, należy zgłosić się do biblioteki miejskiej, a dokładnie do wirtualnej czytelni.

- Jeśli korzystamy z IBUKA w bibliotece, kod dostępu jest niepotrzebny - informuje Kamil Niedźwiecki z MBP w Ełku.

Elektroniczne notatki

Na stronie internetowej czytelni znajdziemy literaturę z różnych dziedzin, m.in. literaturę piękną, kobiecą, a także dla książki dla dzieci. Studenci na pewno ucieszą się z ogromnego wyboru podręczników akademickich a także książek popularnonaukowych.

- Korzystanie z bazy jest bardzo proste. Oprócz tego mamy szereg różnych możliwości. Na stronie tworzy się internetowa półka, na której odkładają się pozycje, do których już zaglądaliśmy, lub je czytaliśmy. Możemy również wyszukiwać słowa lub frazy w danym ebooku lub zaznaczać strony, na których skończyliśmy czytać.

Dodatkowo czytelnicy mogą także tworzyć wirtualne notatki bezpośrednio w książce - opowiada Kamil Niedźwiecki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna