Kultowy Gwint w nowej odsłonie (wideo)

  Kultowy Gwint w nowej odsłonie (wideo)

  (art)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Odmalowano ściany, ustawiono nową scenę. Dzięki specjalnym ekranom ma się też poprawić akustyka.

  Wchodzących do Gwintu wita napis: "U nas się nie przelewa. U nas się pije z gwinta". Klub w czwartek został oficjalnie otwarty po ponad trzech latach przerwy.

  - Gwint to miejsce kultowe. To tutaj odbywały się pierwsze koncerty takich gwiazd jak Kazik, czy T. Love. Dzisiaj znów chcemy promować nowe zespoły. Miejmy nadzieję, że kiedy spotkamy się za 10 lat, będziemy mogli mówić, kto u nas zaczynał karierę - mówił Paweł Juszkiewicz, przewodniczący samorządu studenckiego Politechniki Białostockiej.

  Klubem będą zarządzać studenci. - Daliśmy sobie nawzajem kredyt zaufania - twierdził prof. Lech Dzienis, rektor Politechniki Białostockiej. - Do tej pory klubem zarządzili kolejni najemcy. Było to pójściem po linii najmniejszego oporu. Klub został zamknięty po interwencji inspekcji pracy i straży pożarnej. Jego dalsza egzystencja zagrażała życiu i zdrowiu klientów.

  Na remont uczelnia wydała około milion złotych. Największe koszty (rzędu 750-800 tys. zł) pochłonęło dostosowanie klubu do wymogów przepisów przeciwpożarowych. Postała nowa instalacja elektryczna i wodnokanalizacyjna. Odmalowano też ściany, odnowiono toalety i zaplecze baru.

  Co ciekawe, w nowym miejscu ustawiono scenę. Teraz znajduje się po lewej stronie wejścia na salę koncertową. Dzięki temu ma się lepiej rozchodzić dźwięk. Akustykę mają też poprawić zamontowane na ścianach specjalne ekrany.

  - Chcemy, żeby odbywały się tutaj nie tylko koncerty, ale również spotkania kół naukowych, czy chociażby warsztaty taneczne - podkreślał Paweł Juszkiewicz.

  Profesor Lech Dzienis tłumaczy zaś, że prowadzenie klubu będzie dla studentów niezłą szkołą biznesu.

  - Chociaż opiekę prawną będzie sprawowała Fundacja na rzecz rozwoju Politechniki Białostockiej, to studencki dowiedzą się, jak to jest mieć własny biznes - powiedział. - Klub powinien bowiem przynosić dochody.

  Na dobry początek przekazał studentom wielkie naczynie z cukierkami. Po jego opróżnieniu można będzie nalać tu piwo i sprzedać pierwszy "kufel" klientom. Przez pierwszy miesiąc po reaktywacji w Gwincie zagości Jesień Studencka. W czwartek występowały tu IRA i Farben Lehre.


  Czytaj e-wydanie »
  Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

  Współczesna.pl jest na Twitterze

  Polecamy

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)