Kuziemski walczył dzielnie. Sędzia przerwał pojedynek.

Aleksy Kuziemski (z lewej) przegrał walkę o mistrzostwo świata
Aleksy Kuziemski (z lewej) przegrał walkę o mistrzostwo świata W. Wojtkielewicz
Aleksy Kuziemski przegrał przez kontuzję walkę o mistrzostwo świata federacji WBO.

Aleksy Kuziemski (21-3, 5 KO) stoczył wyrównany pojedynek z Nathanem Cleverly (22-0, 11 KO). Na skutek rozcięcia łuku brwiowego oraz krwotoku z nosa sędzia zdecydował się poddać Polaka w połowie czwartej rundy. Decyzja jest mocno kontrowersyjna.

Kuziemski pokazał się z dobrej strony. Trafiał mistrza prawymi. W trzeciej rundzie mocno okładał Walijczyka, ale ten zdołał się pozbierać.

Cleverly odpowiadał prawymi podbródkami i lewymi hakami w okolice wątroby.

W przerwie pomiędzy trzecią i czwartą rundą sędzia zaczął zwracać uwagę na krwawiący nos białostoczanina. Na początku czwartej rundy Aleksy doznał jeszcze rozcięcia łuku brwiowego. W tym momencie arbiter zakończył pojedynek i ogłosił wygraną Walijczyka przez TKO. Kibice w Londynie werdykt przyjęli gwizdami.

Kuziemski po raz drugi nie wykorzystał szansy zdobycia tytułu mistrza świata jednej z najbardziej prestiżowych federacji, ale swojego występu - choć krótkiego -na pewno nie musi się wstydzić.