Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łapy. Kwartał z rekordowymi obrotami, wzrostem zatrudnienia i podwyżkami w Promotechu KM [zdjęcia]

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Łapski Promotech KM ma za sobą najlepszy w swojej historii kwartał. Firma rozwija współpracę z nowymi kontrahentami i szuka pracowników.

Niemal pięć milionów złotych. Wynik sprzedaży za pierwszy kwartał 2021 roku jest o ponad 8 proc. wyższy od obrotów osiągniętych w analogicznym okresie najlepszego dotychczas, pierwszego kwartału z 2019 roku.

- Na ten wynik, oprócz wzrostu sprzedaży do naszych najważniejszych klientów Scantool i Agro-Partner, miał wpływ rozwój współpracy z kontrahentami, z którymi współpracę nawiązywaliśmy jeszcze przed okresem pandemii - Kranendonk, Lincoln Elecric, Signify. To dowód na to, że praca, jaką włożyliśmy w budowanie relacji i pozytywnego wizerunku, jako dostawca, zaczęła przynosić wymierne korzyści – mówi Karol Zadykowicz, prezes Promotechu KM.

Czytaj również: Promotech KM 2021. Nowe wyzwania, nowa produkcja (zdjęcia)

Zarząd spółki zdaje sobie sprawę, że – ze względu na sezonowość produkcji – to właśnie pierwszy kwartał roku jest najlepszy pod względem osiąganych wartości sprzedaży, a w kolejnych miesiącach ta dynamika produkcji i obrotów spada.

- Dlatego jeśli chodzi o prognozy na koniec roku, to na dzień dzisiejszy trzymamy się naszych założeń budżetowych, według których sprzedaż na koniec roku powinna się zamknąć kwotą 15,2mln zł. Warto tu podkreślić, że osiągane wartości sprzedaży realizujemy mniejszym zespołem. Na koniec marca 2021 roku zatrudnialiśmy 83 osoby, podczas gdy w roku 2019 - 93, a w roku 2020 było 88 etatów - tłumaczy Karol Zadykowicz.

Jak podkreśla, widać więc, że pandemia przyczyniła się do zdecydowanego spadku zatrudnienia. Jednak redukcja nie wynikała ze zwolnień pracowników, a w przeważającej większości umowy były rozwiązywane na mocy porozumienia stron, na wniosek pracownika.

Czytaj również: Duże maszyny Promotechu wspierają produktywność na wielu światowych rynkach (zdjęcia)

Rosnące obroty, a co za tym idzie – także obłożenie produkcji, powoduje konieczność wzrostu zatrudnienia. Obecnie Promotech KM poszukuje osób na stanowiska operatora lasera, spawacza, ślusarza, operatora maszyn CNC, czy tokarza.

Łapski Promotech KM zwiększa obroty i liczy na wzrost eksportu

- Oferujemy stabilne warunki zatrudnienia, elastyczne godziny pracy, a także możliwość przyuczenia do pracy na nowych stanowiskach, z której wielu naszych obecnych pracowników korzysta, chcąc rozwijać się zawodowo – zachęca prezes Zadykowicz.

Dobre wyniki pierwszego kwartału i perspektywy na kolejne miesiące pozwoliły zarządowi na realizację podwyżek wynagrodzeń, które objęły wszystkich pracowników firmy.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Łapy. Kwartał z rekordowymi obrotami, wzrostem zatrudnienia i podwyżkami w Promotechu KM [zdjęcia] - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna