Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lasy Państwowe. W minioną sobotę odbyła się XXI Pielgrzymka Leśników w Studzienicznej (zdjęcia)

OPRAC.:
Patryk Zajkowski
Patryk Zajkowski
fot. Marek Węgrzynowicz
Pielgrzymka Leśników organizowana jest cyklicznie od 1999 roku. Scala ona środowisko leśne przez pryzmat wiary i nauczania Jana Pawła II. Pielgrzymka jest również okazją do koleżeńskich spotkań osób pracujących na co dzień w odległych miejscach i różnych instytucjach związanych z lasami

W sobotę, 20 czerwca, leśnicy z Puszczy Augustowskiej, zaproszeni parlamentarzyści, przedstawiciele Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, organizacji pozarządowej po raz XXI pielgrzymowali do Sanktuarium Maryjnego w Studzienicznej. W uroczystościach wzięło udział liczne grono leśników z terenu RDLP w Białymstoku.

Uroczystości XXI Pielgrzymki Leśników i Ich Rodzin do Sanktuarium Maryjnego w Studzienicznej rozpoczął Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej ks. dr Arkadiusz Pietuszewski Kapelan Leśników Puszczy Augustowskiej, odmawiając modlitwę przy Pomniku Leśników. Po przemówieniach, delegacje przybyłych gości i leśników, złożyły wieńce i znicze pod Pomnikiem Leśników.

Zobacz też: Wandale zniszczyli kapliczkę w Studzienicznej [ZDJĘCIA]

Uroczysta msza święta rozpoczęła się o godzinie 10:00, a przewodniczył jej Delegat Diecezji Ełckiej ks. dr Jacek Uchan, a homilię wygłosił ks. Tomasz Duszkiewicz Kapelan Leśników Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

Zdjęcie pochodzi ze strony Diecezji Ełckiej

Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Maryjnym w Studzieniczn...

Po Mszy Świętej nastąpiło poświęcenie Krzyża i pamiątkowego obelisku, który jest darem leśników Puszczy Augustowskie z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Następnie leśnicy z Nadleśnictwa Szczebra uroczyście przenieśli obraz Matki Bożej Studzieniczańskiej z ołtarza polowego do Kaplicy na wyspie, po czym złożono kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II. Pielgrzymka Leśników organizowana jest cyklicznie od roku 1999 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna