Lawina skarg na policję

bisu
Udostępnij:
"Policjant zachowywał się agresywnie, prowokował i obrażał"

Zostałem zatrzymany przez zmechanizowany patrol policji na ul. Kijowskiej w Białymstoku za przejście na czerwonym świetle. W momencie zatrzymania żaden z dwóch policjantów nie raczył opuścić pojazdu i przedstawić się - żali się w skardze do szefa podlaskiej policji nasz Czytelnik, pan Lech. - Policjant st. sierż. Waldemar S. od początku zachowywał się agresywnie i stwierdził, że bezczelnie przeszedłem na czerwonym świetle. Po wypisaniu mandatu nadal mnie prowokował i obrażał (...) Oczekuję wyciągnięcia w stosunku do st. sierż. Waldemara S. konsekwencji dyscyplinarnych i przeprosin z jego strony - dodał w skardze. Takich pism rocznie do podlaskiej policji trafiają setki. Tylko nieliczne kończą się przyznaniem racji skarżącemu.

Klikadziesiąt na kilkaset potwierdzonych
- W ciągu ubiegłego roku wpłynęło do nas 830 skarg na policjantów i interwencje przez nich podejmowane, 613 rozpatrzyliśmy we własnym zakresie, a 49 zostało potwierdzonych - powiedział Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy podlaskiej policji. - W tym samym czasie podjęliśmy 145 tysięcy interwencji.
Te skargi, których policja nie rozpatrzyła we własnym zakresie, trafiły do prokuratur (gdy zachodziło podejrzenie, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa) lub innych instytucji (np. gdy dana sprawa była w gestii administracji samorządowej). Potwierdzone to te zawierające zarzut lub zarzuty przeciw policjantom, gdzie ich przełożeni przyznali, że doszło do nieprawidłowości. Takie kończą się zwróceniem uwagi mundurowemu, szkoleniem lub postępowaniem dyscyplinarnym.

Jak jednak widać na podstawie liczb, stanowią one niewielki odsetek skarg na policjantów. O wiele więcej jest tych, gdy policjanci w ramach wewnętrznych postępowań nie przyznają racji skarżącym.

Skarżący: Są niekulturalni; policja: Jesteśmy stanowczy
Mieszkańcy woj. podlaskiego narzekając na policjantów zarzucają im, że niewłaściwie: przeprowadzają czynności procesowe i administracyjne, odnoszą się w stosunku do obywatela, załatwiają ich skargi. Narzekają m.in. na bezczynność i brak kultury. Jak mówią policjanci, wiele tych skarg, gdzie wytyka się im niekulturalność, dotyczy sytuacji, gdy zachowali stanowczą postawę. Wspominają też, że są tacy, którzy takie skargi piszą pasjami. Pewien mężczyzna w 2011 r. wysłał 41 takich pism, a kobieta - 34.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 29

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 02.06.2017 o 21:17, Jan napisał:

Milicja, chyba po "dobrej zmianie" ta  zmiana nazwy jest właściwa, ma się coraz lepiej i czyje że może więcej i więcej. Np. na drodze z Sulejówka do Stanisławowa, po każdym wypadku zamykają drogę. Kiedyś zamykanie drogi było absolutnym wyjątkiem i wiązało się z wyznaczaniem objazdu. Teraz milicja nic nie musi a wszystko może, obywatelu martw się sam.

Módlmy się ,teraz i zawsze i ajwaj.

Baczność,spocznij,padnij do modlitwy ,do defilady,do żarcia i do s...

J
Jan

Milicja, chyba po "dobrej zmianie" ta  zmiana nazwy jest właściwa, ma się coraz lepiej i czyje że może więcej i więcej. Np. na drodze z Sulejówka do Stanisławowa, po każdym wypadku zamykają drogę. Kiedyś zamykanie drogi było absolutnym wyjątkiem i wiązało się z wyznaczaniem objazdu. Teraz milicja nic nie musi a wszystko może, obywatelu martw się sam.

A
Agent Lolo

Miałem wczoraj kabaretowy przypadek z policją. Po popijówie wracałem do domu po północy, podczas drogi zatrzymałem się na przystanku autobusowym i zapaliłem papierosa. Podjechały "Pokemony" i mnie upomniały, żebym zgasił, gdyż popełniam wykroczenie. Śmiesznym było to, że nikomu krzywdy nie robiłem, zaś przy przystanku znajdował się kosz z popielniczką. Wstałem, przeszedłem na 2gą stronę ulicy, zgasiłem papierosa w drugim koszu, ale bałwany wróciły i wypisały mi mandat już poza miejscem zdarzenia. Zostałem spisany, okazało się, że jestem społecznikiem proszącym o interwencje w miejscach, w których budynki są demolowane sprayem, zaś niektórzy mieszkańcy osiedla demolowani psychicznie, szczególnie ci, którzy chcą estetycznego wyglądu (kosmici czy lud niemiejscowy demolki nie czyni), ale wychodzą na debili, gdyż reszta jest bierna. Zresztą czy dochodzenia lub proszenie o potwierdzenie słuszności stwierdzeń faktów przez ludzi bardziej znaczących niż bandyteria przy wyglądzie zewnętrznym odiedla lub niszczonych samochodach i założonych przez miasto kamerach - dzięki którym jest bezpieczniej - oraz współlokatorach policjantach jest konieczne? Poczułem się podniesiony do rangi bałwana czy degenerata otrzymując 20 złotowy mandat z uzsadnieniem, że jestem mimo wszystko postacią pozytywną. Jednak czy niektórzy ludzie nie mogą się po takim fakcie poczuć zdyskryminowani, zdemotywowani, zacząć być bierni, zanieczyszczać otoczenie czy nawet traktować lumpiarnię jako element gwarantujący normalność, który należy szanować? Jaja jak balony.

 

 

A
Amil
Dziś również zatrzymała mnie policja zmotoryzowana w Białymstoku na ul.Lipowej.Również za przechodzenie po pasach podobno na świetle czerwonym dla pieszych.Najdziwniejsze że nie było żadnego ruchu a jechał tylko radiowóz.Radiowóz przejechał i policjanci nie mogli widzieć czy dla pieszych jest czerwone światło.
Zawieźli mnie na komisariat dając mi do zrozumienia że jestem przegrany bo im wolno wszystko i ich zdanie się liczy.
No i zaczął się cyrk bo nie miałem dokumentów.Straszono mnie szpitalem i zatrzymaniem 48g. Po pewnym czasie znalazł się komendant i sprawę zakończył w polubowny sposób.Obyło się bez mandatów.
Polak w RP jest prześladowany i policja jest antypolska.
T
TNT
POlicjant do mnie: a mnie to gówno obchodzi.....

Itaka to jest nasza kulturalna policja .SZacunek do policji to nie jest rzecz nabyta na to trzeba sobie zasłużyć m.in.kulturalnym zachowaniem,chęcią niesienia pomocy itp jak np w Anglii, Szwecji,a nie traktować każdego jak bandytę. Wielu z nich gdyby byli cywilami wylądowało by u prokuratora
t
tnt
Mógłbyś mi 'Gościu' wyjaśnić którym obywatelom ma służyć policja? Czy tym, którzy nie przestrzegają obowiązującego prawa i przechodzą przez ulicę przy czerwonym świetle, czy tym, którzy obowiązujące prawo przestrzegają i przechodzą przez ulicę przy zielonym świetle. Zastanów się. I ci i ci są obywatelami. A do policji: przecież można i trzeba reagować stanowczo ale grzecznie i z pełną kulturą.

Zgoda ,przejść na czerwonym świetle w godzinach szczytu -mandat ale przejście na czerwonym świetle o godz. 1 w nocy gdzie praktycznie nie ma ruchu to szczytem głupoty jest wypisanie mandatu ,a nie pouczenie lub" przymknięcie oka "
m
monia
smerfy sa super przystojne , szczegolnie z drogowki i daja sie uprosic , czasami
J
Jerry
Ja piszę jełopie tu o tej POlicji, co kopała w twarz Polaka w Warszawie. Ja piszę o tej POlicji która prowokuje na polecenie tej władzy zadymy np. wśród manifestujacych w słusznych sprawach albo wśród kibiców jełopie.

Do 'Gościa' z 22.02.2012 od godz. 14.08 do godz. 14.21. Wyrzucasz innym chamstwo, a jak zachowujesz się Ty? Na zadane pytanie potrafisz odpowiedzieć jedynie stekiem wyzwisk. Wydaje mi się, że jesteś rozgoryczony, bo nie przyjęli Ciebie do Policji z powodu ograniczonego umysłu. Może w szpitalu psychiatrycznym Ci pomogą. Zgłoś się póki nie jest za późno.
H
Hitt
" Nie bądź taki TUZK ! " - tj. kłamca, oszust, głupiec.
G
Gość
"Dokąd płyniemy? żadnej refleksji, żadnych wniosków, choć wiadomo,że to PAZERNOŚĆ tego systemu powoduje ubożenie i bankructwo nie tylko przedsiębiorców małych i dużych, ale całego społeczeństwa, można by rzec,że wręcz jego UPODLENIE. To dla Was i dla POlicjantów, bo jedziemy na tym samy wózku..............

www.nowyekran.pl uświadamiać się, uświadamiać.
G
Gość
Jest ogromna różnica między zachowaniem się stanowczym a chamskim. Można powiedzieć coś stanowczo, jednak w sposób uprzejm i kulturalny. Ale jeśli policjant wstał lewą noga z łózka albo żona mu nie dała w nocy a następnego dnia wyżywa się na ludziach, jest opryskliwy to tego już nie można tolerować. Każdy człowiek ma prawo do traktowania go z poszanowaniem godności. Tak więc szacunek nalezy się każdemu - i tej babce przechodzącej na czerwonym swietle i temu policjantowi wypisującemu mandat.

Jaki szacunek ma dzisiejsza władza do nas to chyba widzisz już czy nie? POmijając POlicjantów.
G
Gość
Czerwone świoatło przy braku ruchu powinno się traktować jak informację, że mogę zostać przejechany przez auto w swietle prawa, jeśli takowego nie zauważe, nic więcej.
Państwo powinno zostawić ludziom większe pole do samodzielności i decydowania o sobie.
Niedługo trzeba będzie zapinać pasy w łazience i mieć zamontowana kamera.

No fajne skojarzenie, tak może być. Ale Oni to robią w dbałości o tzw. użytecznych idiotów-lemingów. Wiadomo,że to stale bładzi i błądzi.
G
Gość
"Dokąd płyniemy? żadnej refleksji, żadnych wniosków, choć wiadomo,że to PAZERNOŚĆ tego systemu powoduje ubożenie i bankructwo nie tylko przedsiębiorców małych i dużych, ale całego społeczeństwa, można by rzec,że wręcz jego UPODLENIE. To dla Was i dla POlicjantów, bo jedziemy na tym samy wózku..............
G
Gość
Lezie krowa na czerwonym i co? Policjant kwiaty w rękę i do pani. Bardzo panią przepraszam, ale mam obowiązek ...

Oto jest potwierdzenie chamstwa POlicjanta. Tak, tak, to o tobie, synku byłego ZOMOWca a obecnego POlicjanta. Cham zawsze sie ujawni, tylko uderz w stół
o
obiektywnie
Czerwone świoatło przy braku ruchu powinno się traktować jak informację, że mogę zostać przejechany przez auto w swietle prawa, jeśli takowego nie zauważe, nic więcej.
Państwo powinno zostawić ludziom większe pole do samodzielności i decydowania o sobie.
Niedługo trzeba będzie zapinać pasy w łazience i mieć zamontowana kamera.
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie