0 1 połowa

Cracovia

2

1 1 połowa

• Koniec meczu! Cracovia wywozi z Poznania komplet punktów po pokonaniu (2:1) Lecha! Bramki dla "Pasów" strzelili Cornel Rapa i Pelle van Amersfoort, a dla gospodarzy - Paweł Tomczyk!

• Christian Gytkjaer już wizualizował sobie w głowie jak zakończy akcję po prostopadłym podaniu Joao Amarala. Rozległ się jednak gwizdek sędziego - Duńczyk był na spalonym.

• Cracovia mądrze oddala grę od własnej połowy. Wywalczyła raut rożny, ale 'Kolejorz" wychodzi z opresji.

• 5 minut do drugiej połowy dolicza Bartosz Frankowski.

• To powinna być trzecia bramka dla Cracovii, ale Pelle van Amersfoort sp... artolił "setkę"! Objechał jak w Turbokozaku Mickeya van der Harta, ale jego strzały dwukrotnie blokuje Lubomir Satka!

• Jak w meczu z Piastem Paweł Tomczyk wpisuje się na listę strzelców chwilę po wejściu na boisko! Dostał kapitalne podanie od Joao Amarala i uderzył z linii 16. metra po dalszym rogu nie do obrony!

• LECH ŁAPIE KONTAKT! PAWEŁ TOMCZYK!!!

• Kamil Jóźwiak na lewej stronie przekłada piłkę na prawą nogę i centruje w pole karne. Michal Pesković łapie.

• Dariusz Żuraw wpuszcza jokera. Paweł Tomczyk za Darko Jevticia.

• Zdecydowanym wyjściem z bramki Michal Pesković uprzedza rozpędzonego Joao Amarala.

• Mała ciekawostka

• Tomas Vestenicky zmienia Mateusza Wdowiaka.

• Tymoteusz Klupś uderza z dystansu wysoko nad bramką Michala Peskovicia.

• A teraz z rzutu wolnego uderzał Joao Amaral! Chciał posłać piłkę za kołnierz bramkarzowi Cracovii, ale obija poprzeczką!

Takim uderzeniem popisał się wczoraj TubroGrosik

• Oleksiej Dytyatev wybija piłkę z pola karnego po centrze Darko Jevticia.

• Jao Amaral zmienia Karlo Muhara.

• Milan Dimun zastępuje Sylwestra Lusiusza.

• Przerwa w grze. Zawodnicy uzupełniają płyny, a służby sprzątające... porządkują murawę z kawałków bannerów i folii. Trochę to potrwa...

• Mateusz Wdowiak prostopadłym podaniem uruchomił Holendra, który mimo że był naciskany przez Lubomira Satkę, zdołał pokonać swojego rodaka. Piłka jeszcze przeszła po rękawicach Mickeya van der Harta i wpadła do siatki!

• CRACOVIA PODWYŻSZA PROWADZENIE! PELLE VAN AMERSFOORT!!!

• Kamil Jóźwiak obija słupek! Jęk zawodu na trybunach!

• Na razie nie zanosi się na remis, ale pozostaje jeszcze trochę czasu...

• Zmiana w Lechu. Za Tymoteusza Puchacza na murawie pojawia się jego imiennik, Tymoteusz Klupś.

• Kamil Pestka zmienia Diego Ferraresso,

• Diego Ferraresso kolejny raz opatrywany przez sztab medyczny. Będzie konieczna zmiana.

• Podobnym rajdem popisał się Robert Gumny. Poradził sobie z Niko Datkoviciem, ale skutecznie zaasekurował go Oleksiej Dytyatev.

• Diego Ferraresso próbował przedrzeć się w pole karne. Skutecznie powstrzymał go Lubomir Satka. Gospodarze z "piątki".

• Mocne dośrodkowanie Darko Jevticia na dalszy słupek, ale piłkę zgraną przed bramkę przez Djordje Crnomarkovicia łapie Michal Pesković.

• Może być groźnie. Rzut wolny dla Lecha ok. 30 metrów od bramki. Raczej będzie dośrodkowanie; przewinił Oleksiej Dytyatev

• Żółta kartka dla Sylwestra Lusiusza za faul.

• Brawo! Brawo! I jeszcze raz brawo!

• Mateusz Wdowiak uderza z prawej strony pola karnego po dalszym rogu. Dwa-trzy metry obok bramki "Kolejorza".

• Atak Lecha lewą stroną przynosi korner. Bez zagrożenia pod bramką Michala Peskovicia.

• Mateusz Wdowiak uderza z pola karnego tuż obok lewego słupka! Zmylony Mickey van der Hart "położył" się w stronę w stronę dalszego (prawego) słupka! To powinna być bramka d'a "Pasów"!

• Ostre starcie Niko Datkovicia z Wołodymyrem Kostewyczem. Bardziej ucierpiał defensor "Pasów", który przez nie podnosił się z murawy. Kartki nie ma, a od rzutu grę wznawia Michal Pesković.

• Druga połowa rozpoczęta. Bez zmian w obu ekipach.

• Wracamy do Poznania, gdzie kończy się przerwa w meczu Lech - Cracovia. Po bramce Cornela Rapy "Pasy schodziły do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Cornela Rapy Cracovia prowadzi przy Bułgarskiej z Lechem.

• +1' darko Jevtić uderza zza linii 16. metra tuż nad poprzeczką!

• Bartosz Frankowski dolicza 4 minuty do pierwszej połowy.

• Są już na boisku w gustownych siatkach. Lech i Cracovia w komplecie.

• Pelle van Amersfoort zderzył się z Wołodymyrem Kostewyczem. Obaj mocno ucierpieli.

• W odpowiedzi zablokowany strzał Darko Jevticia. Lech nie jest w stanie przedrzeć się w okolice pola karnego "Pasów", więc próbuje uderzeń z dalszej odległości. Na razie bezskutecznie.

• Seria podtrzymana

• Kolejna akcja Mateusza Wdowiaka. Po podaniu Rafaela Lopesa uderza lewą nogą płasko w stronę prawego rogu, ale Mickey van der Hart nie dał się zaskoczyć.

• Mateusz Wdowiak na prawej stronie. Nie zdołał dośrodkować w pole karne.

• Christian Gytkjaer powinien to wykorzystać! Dostaje świetna podanie w pole karne, ale chcąc uderzyć na wślizgu pozwolił, by piłka tuż przed nim skozłowała, przez co zamiast posłać piłkę po cięciwie, poszła "tam, skąd przyszłą"! A był kilka metrów od bramki!!

• Centra Włodymyra Kostewycza nie znajduje adresata. Po chwili Tymoteusz Puchacz w stylu Arjena Robbena "złamał" akcję z prawego skrzydła do środka, ale jego strzał z ok. 20 metrów został zablokowany.

• Zimny prysznic dla "Kolejorza" przed uzupełnieniem płynów.

• Sergiu Hanca centruje w okolice bliższego narożnika pola bramkowego, skąd jego rodak uderzeniem głową po dalszym rogu kieruje piłkę do siatki! Wyciągnięty jak struna Mickey van der Hart był bez szans!

• GOL DLA CRACOVII! CORNEL RAPA!!!

• Cornel Rapa pognał prawą stroną i niemal z linii końcowej próbował dośrodkować na bliższy słupek. Zablokował go Wołodymyr Kostewycz i korner dla gości.

• Większość prób ataków piłkarzy Dariusz Żurawia "idzie" lewą stroną. Tak schematyczna gra jest wodą na młyn "Pasów".

• Zdaniem sędziego Christian Gytkjaer faulował w ofensywie. Duńczyk nie rozumie tej interpretacji.

• "Dzieje się"

• Żółta kartka dla Diego Ferraresso za faul.

• W odpowiedzi atak Cracovii przynosi rzut rożny. Niezła wrzutka w "szesnastkę" do Niko Datkovicia, którego anemiczne uderzenie głową broni Mickey van der Hart.

• Po dalekim wybiciu Mickeya van der Harta i przedłużeniu, Christian Gytkjaer dostaje piłkę na ok. 20. metrze. Huknął ile fabryka dała w stronę lewego dolnego rogu, ale bramkarz Cracovii zbija piłkę na rzut rożny!

• Pelle van Amersfoort w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne, ale w to zagranie włożył zdecydowanie za dużo siły. Piłka przelatuje nad "szesnastką" gospodarzy.

• ... a obrona "Pasów" wyjaśnia sytuację. Bez zagrożenia pod bramką Michala Peskovicia.

• Atak Lecha prawą stroną przynosi korner. Darko Jevtić ustawia piłkę...

• Goście przez moment w "dziesiątkę". Wydaje się, że Rafael Lopes wróci na boisko.

• Przerwa w grze. Rafael Lopes ucierpiał w starciu z Djordje Crnomarkoviciem. Portugalczyk niefortunnie upadł na lewy bark i konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

Na rozruchu jest już Filip Piszczek.

• Atak pozycyjny Lecha z próbą przyspieszenia w postaci mocnego zagrania na lewą stronę do Wołodymyra Kostewycza. Ukrainiec nie zdążył. Aut dla Cracovii na jej połowie w połowie odległości między polem karnym a linią środkową.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Darko Jevticia z prawego narożnika. Michal Pesković wznawia grę z "piątki".

• Robert Gumny zagrywa płasko w pole karne do Christiana Gytkjaera. Cracovia ratuje się wybiciem poza linię boczną. Po szybkim wznowieniu i interwencji Sylwestra Lusiusza "Kolejorz" ma rzut rożny.

• Na meczu Śląska z Pognią (1:1) było blisko 25 000 kibiców. W Poznaniu też wydaje się być wysoka frekwencja

• Niezłe diagonalne podanie na lewą flankę do szeroko ustawionego Wołodymyra Kostewycza. Akcję Lecha przerywa gwizdek sędziego - spalony.

• Pelle van Amersfoort chciał w stylu Andresa Iniesty zagrać górą w pole karne do Rafaela Lopesa. Portugalczyk spodziewał się podania do nogi, a nie na wolne pole.

• Przerwa w grze. Niko Datković był przez chwilę "wyłączony" z gry. Defensor "Pasów" wrócił na boisku.

• Wołodymyr Kostewycz chciał pognać lewą stroną po podaniu z głębi pola. "Korytarz" zamknął mu Mateusz Wdowiak, więc Ukrainiec wycofał piłkę do linii środkowej.

• Na gwizdek Bartosza Frankowskiego ze środka zaczynają gospodarze!

• "Mazurek Dąbrowskiego" odśpiewany przez kibiców obu drużyn.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W czterech ostatnich bezpośrednich spotkaniach góra był gospodarz. Lech wygrywał u siebie 1:0 i 2:0, a w Krakowie górą były "Pasy".

Jak będzie dzisiaj?

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 4. miejscu w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Do liderującego Śląska Wrocław tracą 4 "oczka", a do Jagiellonii i Pogoni - po 3.

Z kolei Cracovia, która uzbierała zaledwie "oczko" mniej od "Kolejorza", jest siódma. W przypadku kompletu punktów mogą odskoczyć Wiśle Kraków (też 10 punktów), Piastowi i Lechowi właśnie (po 11).

• Tak było o 17:05

• Rezerwowi Lecha: Karol Szymański - Thomas Rogne, Paweł Tomczyk, Timur Żamaletdinow, Maciej Makuszewski, Tomasz Cywka, Mateusz Skrzypczak, Joao Amaral, Tymoteusz Klupś.

Rezerwowi Cracovii:Lukas Hrosso - Milan Dimun, Filip Piszczek, Bojan Cecarić, Kamil Pestka, Michał Helik, Sebastian Strózik, Daniel Pik, Tomas Vestenicky.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Bartosza Frankowskiego warto zapoznać się z zapowiedzią Macieja Lehmana:

• Witamy i zapraszamy do Poznania, gdzie już za 20 minut Lech zmierzy się z Cracovią w przedostatnim spotkaniu 7. kolejki Ekstraklasy!