Lech Poznań-Polonia Warszawa (wideo). Emocje do ostatniej sekundy

KaWu
Lech Poznań-Polonia Warszawa wideo
Dla obu drużyn był to mecz o życie.

Lech Poznań-Polonia Warszawa wideo:

Dla obu drużyn był to mecz o życie. Porażka, którejkolwiek z ekip mogła znacznie oddalić marzenia o europejskich pucharach. Zwłaszcza pod ścianą byli gospodarze, którzy mimo, że fantastycznie grają w Lidze Europejskiej, to w naszej rodzimej zajmują przedostatnie miejsce, wyprzedzając jedynie Cracovię.

Smaczku spotkaniu dodawał fakt, że w tym sezonie trener Lecha prowadził już drużynę Polonii. Bakero mógł się więc zemścić na właścicielu kubu Czarnych Koszul.

Mecz rozpoczął się idealnie, dla Polonii. Już w 9 minucie sędzia Tomasz Mikulski podyktował jedenastkę, po zagraniu ręką w polu karnym Seweryna Gancarczyka. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Adrian Mierzejewski. Potężnie huknął w prawą stronę. Kotorowski był zmuszony wyciągnąć piłkę z siatki.

Kilka minut później Kolejorz mógł doprowadzić do remisu. Piłkarz Lecha wrzucał futbolówkę z rożnego, chyba z chęcią dośrodkowania. Ta jednak trafiła w bliższy słupek Gliwy.

Co się nie udało gospodarzom, łatwo przyszło gościom. Przepiękna akcja Mierzejewskiego z Bruno. Ten ostatni strzela na 2:0. Niezwykle aktywny na boisku był dzisiaj kapitan Czarnych Koszul.

W pierwszej połowie, Kolejorza dobić mógł Sobiech, ale nie trafił do pustej bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy i w 50 minucie po akcji prawą stroną Sławomira Peszki piłka jest zagrywana do środka, przed pole karne. Tam świetną piłkę do Rudnevsa daje Semir Stilić. Łotysz potężnym uderzeniem w samo okienko bramki Gliwy daje jeszcze nadzieje ponad 20 tysięcznej publiczności zgromadzonej przy ul. Bułgarskiej.

Przy drugiej bramce dla gospodarzy również asystował Stilic. Wyłożył na lewą stronę piłkę Jakubowi Wilkowi, a ten nie dał szans bramkarzowi. 72 minuta meczu i remis.

Kolejorz walczył do końca o 3 punkty, jednak mecz zakończył się remisem. Remisem, z którego nie może się cieszyć ani jedna, ani druga ekipa.
Lech Poznań-Polonia Warszawa 2:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Adrian Mierzejewski (9-karny), 0:2 Bruno Coutinho (27), 1:2 Artjoms Rudnevs (50), 2:2 Jakub Wilk (72).

Żółta kartka - Lech Poznań: Sławomir Peszko, Jakub Wilk. Polonia Warszawa: Tomasz Brzyski, Tomasz Jodłowiec, Adrian Mierzejewski, Dariusz Pietrasiak, Andreu Guerao Mayoral.

Sędzia: Tomasz Mikulski (Lublin). Widzów: 20 000.

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak (46. Jakub Wilk), Bartosz Bosacki, Ivan Djurdjević, Seweryn Gancarczyk (46. Mateusz Możdżeń) - Sławomir Peszko, Dimitrije Injac, Siergiej Kriwiec, Semir Stilić, Luis Henriquez - Artjoms Rudnevs (70. Joel Tshibamba).

Polonia Warszawa: Michał Gliwa - Jakub Tosik, Dariusz Pietrasiak, Tomasz Jodłowiec, Tomasz Brzyski - Adrian Mierzejewski, Łukasz Trałka, Andreu Guerao Mayoral, Bruno Coutinho, Janusz Gancarczyk (65. Euzebiusz Smolarek) - Artur Sobiech (78. Daniel Gołębiewski).