Lech Poznań-Sporting Braga. Czekamy na Liverpool

KaWu
Lech Poznań-Sporting Braga
Lech Poznań pokonał Sporting Braga w pierwszym meczu 1/16 Ligi Europejskiej. Wynik cieszy o wiele bardziej niż sama gra piłkarzy z Wielkopolski.

Pierwsza połowa była niezwykle bezbarwna. Jedna świetna interwencja Krzysztofa Kotorowskiego. Tyle zapamiętali z niej kibice z Polski. To drużyna z Portugalii dominowała na boisku. Efektownej grze nie pomagały warunki atmosferyczne. Po raz kolejny stadion przy ul. Bułgarskiej był biały.

Druga połowa również nie zapowiadał się wspaniale. Jednak bramka Rudnevsa w 72 minucie przebudziła 30 tysięcy kibiców. Lech grał mądrą piłkę, z dala od swojego pola karnego. Zachwyceni bramką Łotysza komentatorzy chyba nie zwrócili uwagi, że napastnik uderzył w sam środek bramki, będąc sam na sam z golkiperem. Piłka wpadła do siatki wlatując pomiędzy nogami bramkarza.

Warto zwrócić uwagę, że olbrzymi wkład w to trafienie miał Kriwiec, który świetnie przejął futbolówkę w środku pola i jednym podaniem otworzył drogę Rudnevsowi.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił. Lech Poznań-Sporting Braga 1-0. Z niepokojem czekamy na rewanż. Miejmy nadzieję, że słaba postawa Kolejorza w ofensywie to nie jest wynik odejścia Sławomira Peszki, tylko braku zgrania przed sezonem.