Legia II - Wigry Suwałki 2:0. Smutne pożegnanie Wigier z pucharem

(mark)
Wigry mogą skoncentrować się już tylko na lidze
Wigry mogą skoncentrować się już tylko na lidze Piotr Krzyżanowski
Wigry Suwałki przegrały w Ząbkach z Legią II Warszawa 0:2 i odpadły z dalszej rywalizacji w Totolotek Pucharze Polski.

Początek spotkania należał do piłkarzy Wigier Suwałki, ale ich ataki umiejętnie stopowali defensorzy rezerw Legii. Aktywny był szczególnie Michał Żebrakowski, ale jego strzały były niecelne. W 15 minucie Żebrakowski już wychodził na sytuację „sam na sam” z bramkarzem Legii, ale w ostatniej chwili Mateusz Grudziński wybił mu piłkę.

W 19 minucie „odgryzła się” Legia. Strzelał Maciej Rosołek. Na szczęście niedokładnie i piłka poszybowała nad poprzeczką bramki suwalskich Wigier.

Już w 25 minucie z powodu kontuzji murawę opuścił Żebrakowski. W jego miejsce wszedł Cezary Sauczek i kilka minut później miał okazję pokonać bramkarza Legii. Jednak źle trafił w piłkę i piłka minęła słupek bramki gospodarzy.

W końcówce pierwszej połowy przewagę osiągnęli legioniści. Łukasz Łakomy był bardzo bliski wyprowadzenia Legii na prowadzenie, ale z linii bramkowej piłkę wybili obrońcy Wigier.

Chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie w idealnej sytuacji Sauczek strzelił wprost w bramkarza Legii Gabriela Kobylaka. W 51 minucie powinno być 1:0 dla Wigier, ale Kamil Sabiłło z kilku metrów strzelił nad poprzeczkę.

Gdy wydawało się, że bramka dla Wigier jest kwestią czasu, w 62 minucie rajd Michała Mydlarza zakończył się bramką dla rezerw Legii.

W doliczonym czasie gry Kacper Wełniak strzałem z głowy ustalił wynik meczu na 2:0 dla Legii.

Legia II Warszawa – Wigry Suwałki 2:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Mydlarz 62, 2:0 Wełniak (90+2)
Legia II: Kobylak - Łakomy, Philipps, Wełniak, Rosołek, Pruchnik, Cielemęcki (76. Konik), Cichocki (85 Wach), Niski, Mydlarz (72. Orlik), Grudziński
Wigry: Balawejder – Gierach, Abdoulaye, Ozga, Sabiłło, Żebrakowski (25. Sauczek), Klepacki (41. Matuszewski), Król, Furst (66. Piekarski), Huertas, Gużewski.