(mark)
Legia Warszawa - Jagiellonia
Legia Warszawa - Jagiellonia Bartek Syta
Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali w środowy wieczór z Legią Warszawa 0:3 i wypadli z pierwszej ósemki w tabeli ekstraklasy. W sobotę białostoczanie podejmą przy ul. Słonecznej Zagłębie Sosnowiec.

90+4 minuta Koniec meczu. Jagiellonia przegrywa z Legią 0:3

90 minuta: Sędzia doliczył 4 minuty.

86 minuta: Głowkę Klimali broni Cierzniak.

82 minuta: Próbuje Imaz. Jego strzał broni Cierzniak.

78 minuta: Kelemen dwukrotnie w jednej akcji ratuje Jagiellonię od utraty bramki.

71 minuta: Kucharczyk w idealnej sytuacji. Broni Kelemen.

66 minuta. Martins z 16 metra strzela na bramkę, piłka przechodzi obok próbujących blokować Jagiellończyków i wpada do siatki bramki Jagiellonii. 3:0 dla Legii.

64 minuta Guilherme strzela karnego w prawy dolny róg. Broni Cierzniak.

63 minuta: Jest VAR. Strzelał Kadlec, Antolić zagrywa ręką. Marciniak wskazuje na jedenastkę dla Jagiellonii.

63 minuta: Imaz przedziera się. Mocno strzela i piłkę na róg wybija Cierzniak.

59 minuta: Atak Legii. Strzela Carlitos, broni Kelemen.

58 minuta: Dobra akcja Jagiellonii. Legioniści wybijają piłkę na rzut rożny.

52 minuta: Bartosz Kwiecień otrzymuje żółtą kartkę. To czwarty żółty kartonik i Kwietnia nie zobaczymy w meczu z Zagłębiem.

48 minuta Carlitos ogrywa Runje i wychodzi sam na sam z Kelemenem. Nasz bramkarz na szczęście broni strzał napastnika Legii.

46 minuta: Start drugiej połowy. Zespoły grają bez zmian.

Jagiellonia prezentowała się lepiej niż w poprzednich meczach, ale w 5 minut została skarcona dwoma bramkami Legii. W drugim meczu do przerwy Zagłębie Sosnowiec prowadzi 2:1 z Wisłą Kraków.

45 +1 Sędzia kończy pierwszą połowę.

45 minuta: Sędzia doliczył jedną minutę.

43 minuta: Gol dla Legii! Niestety, Szymański dostaje dobre podanie. Z bramki wyszedł Kelemen, ale piłkarz Legii przerzuca nad nim piłkę, która wpada do naszej siatki. 2:0 prowadzi Legia.

42 minuta: Żółta kartka za faul dla Luisa Rocha

41 minuta: Bardzo ostry kąt. Klimala decyduje się jednak na mocny strzał. Broni Cierzniak.

37 minuta: Vesović dośrodkowuje z prawej strony. W polu karnym wyskakuje Hamalainen i głową strzela przy słupku bezradnego Kelemena. Legia prowadzi 1:0.

35 minuta: Rzut rożny dla Jagiellonii. Dobre dośrodkowanie, ale nikt nie doskoczył do piłki.

33 minuta: W odpowiedzi ładna akcja Jagiellonii, ale Imaz zostaje zablokowany.

31 minuta: Carlitos doskonale podaje do Kucharczyka. Jego strzał z głowy odbija Kelemen. Dobitka trafia w boczną siatkę. Uff jak było groźnie.

W innym meczu ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec prowadzi z Wisłą Kraków 2:1

28 minuta Imaz zdecydował się na strzał z dystansu. Bardzo słaby i niecelny.

I kolejny trener zwolniony. José Antonio Vicuña przestał pełnić funkcję pierwszego trenera Wisły Płock.

24 minuta: Żółtą kartkę za faul otrzymuje w Jagiellonii Martin Pospisil. To czwarty żółty kartonik eliminujący Pospisila z meczu z Zagłębiem.

23 minuta; Było groźnie w polu karnym Jagiellonii, ale nasi obrońcy wybijają piłkę.

12 minuta: Rzut rożny dla Legii. Piłka przechodzi przez wszystkich piłkarzy, do wolnego Carlitosa. Ten w stuprocentowej sytuacji, strzela lekko obok słupka bramki Jagiellonii.

11 minuta: Klimala w dobrej sytuacji strzela w środek bramki Legii. Broni Cierzniak.

8 minuta: Rzut różny dla Jagiellonii. Dośrodkowanie dochodzi do Romanczuka. Strzał z głowy broni Cierzniak.

6 minuta: Kolejny rzut rożny dla Legii. Dośrodkowanie, piłkę łapie Kelemen.

5 minuta: Pierwszy rzut rożny dla Legii. Krótkie rozegranie. Strzał Szymańskiego, lekki, przechodzi obok bramki Jagi.

3 minuta: Rzut wolny dla Jagiellonii z prawej strony boiska. Strzela Guilherme. Piłka przechodzi obok słupka

1 minuta: Atak Jagiellonii. Z ostrego kąta strzela Imaz. Niestety nad poprzeczką

1 minuta: Jagiellonia zaczyna.

Legia zagra dziś w białych strojach, a Jagiellonia w tradycyjnych swoich żółto-czerwonych barwach. Na stadionie jest także grupa naszych kibiców.

Po dzisiejszych meczach, w których Lech Poznań pokonał Pogoń Szczecin 3:2, a Piast Gliwice wygrał z Wisła Płock 1:0 Jagiellonia przed meczem z Legią wypadła z pierwszej "ósemki".

Legia Warszawa - Jagiellonia 3:0 (2:0)
Bramka: 1:0 Hamalainen 37, 2:0 Szymański 43, 3:0 Martins 66
Żółte kartki: Luis Rocha, Antolić (Legia); Pospisil, Kwiecień (Jagiellonia).
Legia: Cierzniak - Vesović, Remy, Jędrzejczyk, Rocha (65 Wieteska) - Kucharczyk, Antolić, Hamalainen, Martins (74 Stolarski), Szymański (78 Radović) - Carlitos.
Rezerwa: Malarz - Stolarski, Nagy, Wieteska, Radovic, Medeiros, Kulenović.
Jagiellonia: Kelemen - Kadlec (66 Kostal), Runje, Mitrovic, Guilherme - Wójcicki, Kwiecień (78 Adamec), Pospisil, Romanczuk, Imaz (84 Poletanović) - Klimala.
Rezerwa: Sandomierski - Lasickas, Arsenic, Bodvarsson, Poletanović, Adamec, Kostal.

O godz. 20.30 rozpocznie się mecz na stadionie przy ul. Łazienkowskiej Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok. Sędzią spotkania jest Szymon Marciniak z Płocka.