Legia może się cieszyć (zdjęcia)

A. Zgiet
Ostra walka  o pilkę
Ostra walka o pilkę A. Zgiet
Białystok. W meczu 3. kolejki Pucharu Ekstraklasy Jagiellonia zremisowała 1:1 z Legią Warszawa. Jaga ma prawo czuć niedosyt. Stworzyła więcej sytuacji strzeleckich od wicemistrzów Polski i piątkowy mecz mogła rozstrzygnąć na swoją korzyść.
Jagiellonia zremisowala z Legią 1:1 w meczu Pucharu Ekstraklasy

Jagiellonia - Legia 1:1

W pierwszej połowie spotkania na boisku dominowała Legia. Jednak to gospodarze objęli prowadzenie. W 34 minucie ładną akcją popisał się Krzysztof Król. Obrońca Jagiellonii świetnie dośrodkował w pole karne "legionistów". Piłka trafiła do Roberta Szczota, który uderzeniem głową pokonał Wojciecha Skabę.

Chwilę potem do wyrównania mógł doprowadzić Mikel Arruabarrena, jednak gospodarzy uratował słupek. Ostatnie słowo przed przerwą ponownie mogło należeć do białostoczan. Igor Lewczuk znalazł się w sytuacji sam na sam ze Skabą, ale lobując warszawskiego bramkarza trafił w boczną siatkę.

W drugiej części gry spodziewaliśmy się zmasowanych ataków Legii. Nieoczekiwanie to Jaga groźniej atakowała, stwarzając sobie wiele dogodnych okazji do zdobycia gola. Bramkę strzelili jednak goście. W 63 minucie, po dokładnym dośrodkowaniu Piotra Gizy uderzeniem głową piłkę w siatce umieścił Bartłomiej Grzelak. Kilkadziesiąt sekund później przed wyborną szansą na ponowne wyjście na prowadzenie stanął Pavol Stano. Jego strzał cudem obronił Skaba. Żółto-czerwoni do końca meczu stwarzali zagrożenie pod bramką rywali, jednak wynik nie uległ już zmianie.

- W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje okazje. Po przerwie Jagiellonia mogła nas pokarać z kontrataku drugą, czy nawet trzecią bramką i mieliśmy trochę szczęścia - powiedział po meczu trener Legii Jan Urban.

- Zabrakło kropki nad "i" - skwitował opiekun Jagiellonii Michał Probierz.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1:1 (1:0)