Legia Warszawa-Gaziantepspor skrót meczu. Skandal na konferencji

KaWu
Legia Warszawa-Gaziantepspor skrót meczu
Legia dołączyła do Śląską i Wisły. Gdyby nie Jagiellonia, mielibyśmy komplet polskich drużyn w europejskich pucharach. Tego nie było od dawna.

Legia Warszawa awansowała do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Po zwycięstwie na wyjeździe z Gaziantepsporem 0-1, piłkarze ze stolicy zaprezentowali mądrą piłkę u siebie.

Legia wyszła na to spotkanie nastawiona defensywnie. Liczyła na kontry i ewentualne dobicie rywala. Turcy mimo zapowiedzi, nie rzucili się od pierwszych minut do zmasowanych ataków.

Najlepsze sytuacje w pierwszej połowie zmarnował skrzydłowy Manu, który najpierw dostał świetne podanie od Rybusa, a później już z własnej wypracowanej akcji nie trafił do siatki.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, to Turcy byli zespołem dominującym na boisku, jednak nie potrafili tego udowodnić strzelając choćby jedną bramkę.

Legia piłkarsko była słabszą drużyną od Gaziantepsporu, jednak o wiele mądrzej ustawioną taktycznie i zasłużenie awansowała do IV rundy eliminacji.

Skandalem za to skończyła się konferencja prasowa z udziałem trenerów. Zbyt pewny siebie Tolunay Kafkas zapowiadał, że w Warszawie jego zespół strzeli przynajmniej kilka bramek. Po meczu miał pretensje do Wawrzyniaka, że nie oddał piłki wykopanej przez Turków, opowiadał, że jego zespół nie przegrał z inną drużyną, ale z antyfutbolem. W końcu zapytał dziennikarzy z czego się śmieją i ... wyszedł z sali.

Jak widać Turkom jeszcze daleko do Europy....