MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lekcje wf nie muszą być nudne. Szukamy pasjonatów sportu ze szkół

AK
Premier Ewa Kopacz wręczyła stypendia białostockim uczniom liceów
Premier Ewa Kopacz wręczyła stypendia białostockim uczniom liceów M. Śmiarowski/KPRM
Znasz uczniów, którzy zawsze grają fair, nauczycieli, którzy motywują do aktywności fizycznej? Koniecznie zgłoś ich do naszego plebiscytu, w którym chcemy pokazać i nagrodzić najlepszych szkolnych sportowców z naszego regionu.

Większość młodych ludzi wybiera siedzący tryb życia i dużą część swojego czasu spędza przed ekranem komputera lub telewizora. Co trzeci uczeń (prawie 35 proc.) ogranicza swój ruch tylko do lekcji wf, a zajęcia sportowe nie kojarzą mu się z rozrywką, przyjemnością czy relaksem. Ale wiemy, że są takie szkoły, gdzie lekcje wf to nie tylko obowiązkowa rozgrzewka, rzucenie piłki i hasła: "Grajcie!" Sposobów na atrakcyjnie lekcje wychowania fizycznego jest kilka. I znają je także podlascy nauczyciele.

Szukamy nauczycieli z powołaniem

Mogliśmy się o tym przekonać w trakcie poprzednich plebiscytów na Najpopularniejszego Nauczyciela Wychowania Fizycznego, który organizujemy od kilku lat. To ranking osób, które swoim podejściem do uczniów potrafią wciągnąć do zabawy i zachęcić do aktywności fizycznej.

Po raz kolejny szukamy takich pedagogów, dla których praca z uczniami to coś więcej niż tylko codzienny obowiązek. Chcemy dotrzeć do takich nauczycieli, którzy w młodych ludziach zaszczepiają potrzebę ruchu, zdrowej rywalizacji, doskonalenia swoich umiejętności, a jednocześnie są opiekuńczy i wyrozumiali. Kandydata do tego zaszczytnego tytułu ze szkół podstawowych, gimnazjów i średnich z naszego województwa może zgłosić niemal każdy. W ostatnich dwóch edycjach w tym konkursie zwyciężyła Iwona Niemyjska z Zespołu Szkół w Brańsku.

- Moja praca z dziećmi polega na tym, że próbuję nowych metod, niekonwencjonalnych sposobów prowadzenia wychowania fizycznego. Próbuję wplatać jakieś nowe formy, nowe zabawy, próbuję czasami oddać inwencję uczniom, pytam, co oni by chcieli robić, jak oni postrzegają tę lekcję - mówi.

Grasz fair? Pochwal się

Ale to nie wszystko. Przy tej okazji chcemy docenić także uczniów, którzy wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami sportowymi i mają bardzo dobre wyniki w nauce. Dla nich organizowany jest plebiscyt na Najpopularniejszego Ucznia-Sportowca 2014. Chcemy nagrodzić tych, którzy nie tylko aktywnie ćwiczą na lekcjach, ale także tych, którzy znają zasady fair play i potrafią przekuć to w sportowy sukces. Kandydatów mogą zgłaszać nauczyciele wf, dyrektorzy szkół, trenerzy, rodzice i opiekunowie prawni. W pierwszej edycji konkursu zwyciężyły dwie lekkoatletki: Joanna Frankowska z Białegostoku oraz Maria Andrejczyk z Sejn. W tym roku także chcemy dotrzeć do tych uczniów, którzy są aktywni przede wszystkim na sali gimnastycznej.

Warto pokazać i trenerów, i uczniów, którzy doskonale rozumieją potrzebę aktywności fizycznej. Na zgłoszenia w obu plebiscytach czekamy do 26 listopada. Głosowanie rozpocznie się 2 grudnia. Wówczas w wydaniu papierowym "Gazety Współczesnej" i na portalu www.wspolczesna.pl zaprezentujemy wszystkich kandydatów, na których będzie można głosować do 19 grudnia do godz. 23.59. Zwycięzców - uczniów i nauczycieli - w styczniu 2015 roku zaprosimy na uroczystą galę wręczenia nagród. Oba konkursy organizowane są przy okazji corocznej Wielkiej Gali Sportu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna