Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 20. Sześć medali, w tym trzy złote

05.12.2018 krakow, ul. biezanowska 204, szkola podstawowa nr 111, zakonczenie budowy kompleksu sportowego, nzfot. andrzej banas / polska press Andrzej Banas / Polska Press
Sześć medali, w tym trzy złote wywalczyli lekkoatleci z naszego regionu w mistrzostwach Polski do lat 20, które odbyły się w Lublinie.

W Lublinie rozegrane zostały mistrzostwach Polski do lat 20 w lekkiej atletyce. Dwa medale wywalczyli nasi zawodnicy w jednej konkurencji: rzutu oszczepem kobiet. Na najwyższym stopniu podium stanęła Gabriela Andrukonis (UKS Czwórka Białystok), która rzuciła oszczepem na odległość 48.67 m. Trzecia była zawodniczka Hańczy Suwałki Gabriela Butkiewicz. Jej rezultat to 43.88.
Drugi złoty medal zdobył w skoku w dal mężczyzn Wojciech Tomczyk (Podlasie Białystok) z wynikiem 7.11. Czwarty medal wywalczył w konkursie pchnięcia kulą Radosław Starak (Podlasie Białystok). Jego rezultat 16.97 dał mu srebro.

W ostatnim dniu mistrzostw po złoto sięgnęła męska sztafeta 4x400 m Prefbetu-Sonarol, która pobiegła w składzie Igor Duchnowski, Dawid Likwiarz, Piotr Drągowski i Bartosz Jurak - 3.16.86.

Ostatni medal wywalczył w biegu na 110 metrów przez płotki zawodnik Hańczy Suwałki Kornel Rybacki - 14.26.

Ponadto o podium otarli się Paweł Kryszyn (Technik Augustów) w kuli - 16.40 m, Daniel Pieloch (Podlasie) w rzucie oszczepem - 61.59, Sebastian Moszczyńskiw w skoku wzwyż - 2.06 m i Wiktoria Charkiewicz (Podlasie Białystok) w kuli - 12.78 m.

Inne wyniki naszych zawodniczek i zawodników:
3000 m: 5. Małgorzata Karpiuk (Podlasie Białystok) 10:06.22
400 m: 6. Piotr Dabrowski (KS Prefbet-Sonarol) 48.93
800 m: 5. Dawid Likwiarz (Prefbet-Sonarol) 1:53.86
4x100 m: 5. Podlasie Białystok 43.51 (Bartosz Hrehorowicz, Wojciech Tomczyk, Emil Poniatowski, Gabriel Miłkowski)
dysk: 6. Paweł Kryszeń 9Technik Augustów) 50.03