Lekkoatletyka. Anna Bańkowska z Podlasia wicemistrzynią Polski w biegach przełajowych

Adam Muśko
Adam Muśko
Anna Bańkowska
Anna Bańkowska Jerzy Doroszkiewicz
Jeden medal indywidulanie oraz cztery drużynowo wywalczyli zawodnicy z województwa podlaskiego w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w Kwidzynie.

Indywidulanie srebrny medal wśród seniorek na dystansie 6 km zdobyła Anna Bańkowska z Podlasia Białystok. Nasza zawodniczka przegrała tylko z Aleksandrą Brzezińską z MLK Toruń. Zwyciężczyni dystans pokonała w czasie 20,03 min., a Bańkowska w 20,22 min.

Dwunaste miejsce na tym dystansie zajęła Izabela Parszczyńska z Podlasia (22,06 min.).

Natomiast na dystansie 4 km ósma była Paulina Mikiewicz-Łapińska (13,20 min.), a Barbara Skrzypko przybiegła jako 15 (14,20 min.).

Te wyniki złożyły się na pierwsze miejsce seniorek Podlasia w klasyfikacji drużynowej.

Przeczytaj także: Katarzyna Jankowska z rekordem życiowym na mistrzostwach świata

Natomiast trzecie miejsce wśród seniorek przypadło drużynie Prefbetu Śniadowo Łomża. Na 6 km Anna Szyszka była dziewiąta (21,50 min.), a Monika Bytner-Kwiatkowska zajęła 21 miejsce (24,58 min.). Z kolei na 4 km Ewa Jagielska była siódma (13,20 min.)

Jeszcze lepiej poszło biegaczom z Prefbetu. Seniorska drużyna wywalczyła srebro. Prefbet wystąpił w następującym składzie: Przemysław Dąbrowski (9. miejsce na 8 km - 24,53 min.), Mateusz Demczyszak (11. miejsce na 4 km - 11,40 min.) i Mateusz Niemczyk (12. miejsce na 4 km - 11,40 min.)

Drugi srebrny medal przypadł drużynie młodzieżowców Prefbetu w składzie Rafał Pogorzelski (4. miejsce na 8 km - 25,50 min.), Radosław Mateusiak (14. miejsce na 8 km - 30,20 min.) i Piotr Sadłowski (19.miejsce na 8 km).