Adam Muśko
Adam Muśko
Drużynowe Mistrzostwa Polski w Lublinie
Drużynowe Mistrzostwa Polski w Lublinie Wojciech Szubartowski
Podlasie Białystok drugie w drużynowych mistrzostwach kraju, które zostały rozegrane w Lublinie.

W finałowych zawodach w Lublinie wystartowało siedem klubów. Za zwycięstwo swojego zawodnika drużyna otrzymywała 7 punktów, a za ostatnie miejsce 1 punkt. Jeżeli zawodnik nie był sklasyfikowany, wówczas nie otrzymywał żadnych punktów.

Najbardziej zapracowana z zawodników Podlasia była Marlena Gola, która wygrała bieg na 100 metrów (11,70 s), a na 400 metrów zajęła czwarte miejsce (55,27 s - rekord życiowy).

Swoją konkurencję 400 metrów przez płotki wygrał także Bartosz Dudek (52,36 s).

Siedem punktów dla Podlasia dołożyła Weronika Nagięć, która wygrała 100 metrów przez płotki (13,84 s).

Drugie miejsce z Podlasia zajmowali: w trójskoku Magdalena Żebrowska (12,18 m), w pchnięciu kulą Klaudia Kardasz (16,47 m), na 1500 metrów Anna Bańkowska (4:31,36 min. - rekord życiowy).

Natomiast na trzecich miejscach uplasowali się: na 100 metrów Piotr Łupiński (10,70 s), na 400 metrów Maksymilian Klepacki (50,11 s), na 110 metrów przez płotki Artur Dakowicz (14,95 s), na 400 metrów przez płotki Anna Leszczyńska (62,93 s).

Na trzecim miejscu zawody ukończyła także sztafeta Podlasia 4x400 metrów mix, która pobiegła w składzie: Anna Leszczyńska, Paulina Mikiewicz–Łapińska, Bartosz Dudek i Maksymilian Klepacki.

Z kolei czwarte miejsca zajęli w skoku wzwyż Sebastian Moszczyński (198 cm) i na 800 metrów Paulina Mikiewicz–Łapińska (2:14,20 min).

W barwach Podlasia w tych zawodach wystąpiła młociarka Katarzyna Furmanek, która z wynikiem 65,90 m była druga.
Z powodu ulewnego deszczu organizatorzy zmuszeni byli odwołać skok wzwyż kobiet.

Mistrzostwo zdobyła drużyna AZS UMCS Lublin, która zgromadził 111 punktów i za zwycięstwo w Drużynowych Mistrzostwach Polski klub otrzymał 18 tysięcy zł. Podlasie zgromadziło 91 pkt (nagroda w wysokości 14 tys. zł), a trzeci AZS AWF Kraków 78 pkt (12 tys. zł).