Lekkoatletyka. Cztery medale Podlasia Białystok na mistrzostwach młodzieżowców

Adam Muśko
Adam Muśko
Marlena Gola (Podlasie Białystok)
Marlena Gola (Podlasie Białystok) Marek Biczyk/PZLA
Marlena Gola z Podlasia Białystok zdobyła dwa medale podczas mistrzostw Polski do lat 23 rozegranych w Białej Podlaskiej. Zawodnicy z białostockiego klubu w sumie wywalczyli cztery krążki.

Sprinterka Podlasia tydzień temu we Włocławku podczas mistrzostw Polski seniorów sięgnęła po złoto w swojej koronnej konkurencji - biegu na 200 metrów. Wyczyn ten powtórzyła także w mistrzostwach młodzieżowców (do lat 23). W Białej Podlaskiej w biegu finałowym, lekkoatletka trenowana przez Wojciecha Niedźwieckiego, wygrała z czasem 23,70 s i pokonała Klaudię Adamek z Gwardii Piła (23.91) oraz Martynę Kotwiłę z RLTLRadom. (24,80 s). Rekord życiowy Goli na tym dystansie to 23,52 s, uzyskane w sierpniu tego roku.

W mistrzostwach młodzieżowców Gola została także brązową medalistką w biegu na 100 metrów. Jej wynik z finału to 11,62 s. Wygrała Adamek (11,48 s) przed Pauliną Guzowską z AZS AWF Katowice (11,57 s).

Przeczytaj także: Podlasie najlepsze w klasyfikacji medalowej mistrzostw Polski

Dwa pozostałe medale zawodnicy Podlasia zdobyli w rzucie oszczepem. Wśród kobiet drugie miejsce zajęła Angelika Antoniak. Trenowana przez Cezarego Wojno 20-latka rzuciła 51,83 m. Jest to rekord życiowy oszczepniczki. Wygrała Joanna Hajdrowska z RLTL Radom – 52,54 m.

Trener Wojno miał także powody do radości po konkursie mężczyzn, gdyż trzecie miejsce zajął jego podopieczny Oskar Trejgo. W swojej najlepszej próbie Trejgo rzucił 69,11 m. Rekord życiowy zawodnika to 71,03 m. Wygrał faworyt Cyprian Mrzygłód z AZS AWFiS Gdańsk (75,34 m) przed Dawidem Wegnerem z LUKS Start Nakło (69,83 m).

Podlasie w klasyfikacji medalowej uplasowało się na 9. miejscu. Najwięcej medali zdobyli zawodnicy RLTL Radom (5 złotych, 3 srebrne i i 4 brązowe) przed UMCS Lublin (5 złotych i 1 srebrny) i AZSAWF Warszawa (3 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe).