Lekkoatletyka. Damian Czykier wspaniale zaczął rok olimpijski

Damian Czykier
Damian Czykier Pawel Relikowski / Polska Press
Damian Czykier z Podlasia Białystok zajął trzecie miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki podczas mityngu Copernicus Cup w Toruniu. Na szóstym miejscu w skoku w dal uplasował się Magdalena Żebrowska z Podlasia, która także ustanowiła rekord życiowy - 6,27 m.

Płotkarz białostockiego klubu już w eliminacjach poprawił rekord życiowy - 7,63 s. W finale było jeszcze lepiej - 7,54 s. Polak przegrała z bardzo utytułowanymi zawodnikami Brytyjczykiem Andrew Pozzim - 7,53 s i Amerykaninem Jarretem Eatonem - 7,54 s.

Wynik Czykiera jest minimalnie słabszy od wynoszącego 7,51 s rekordu Polski Tomasza Ścigaczewskiego.

Przeczytaj także:Dobry start Damiana Czykiera w Dusseldorfie

To był trzeci start w sezonie halowym Czykiera. Wcześniej był start w Paryżu (7,72 s) i w Dusseldorfie (7,63 s)

- Wszedłem na wspaniały poziom ­ - powiedział w wywiadzie przed kamerami TVP Czykier. - Już poprzednie start wskazywały, że z formą jest dobrze, ale nie spodziewałem się, że aż tak dobrze.

Natomiast dla Żebrowskiej był to drugi start w tym roku. Wcześniej także w Toruniu skoczyła 6,20 m.