Lekkoatletyka. Dobry start zawodników Podlasia Białystok w Łodzi. Klaudia Kardasz i Damian Czykier z minimum na mistrzostwa Europy

Klaudia Kardasz i Damian Czykier z Podlasia Białystok zajęli drugie miejsca w mityngu Orlen Cup w Łodzi.

Wiele dobrych wyników padło podczas mityngu Orlen Cup w Łodzi. Swój udział w widowisku, które w Atlas Arenie śledziło osiem tysięcy widzów, mieli także lekkoatleci Podlasia Białystok.

Już na początku zawodów wspaniale zaprezentowała się kulomiotka z białostockiego klubu Klaudia Kardasz. Podopieczna Przemysława Zabawskiego zajęła drugie miejsce, a jej wynik 18,14 m to nowy halowy rekord życiowy. 22 – letnia zawodniczka po raz drugi w tym roku przekroczyła minimum na halowe mistrzostwa Europy, które w dniach od pierwszego do trzeciego marca zostaną rozegrane w Glasgow. Tydzień wcześniej na zawodach w Warszawie Kardasz pchnęła 17,86 m, a minimum na Glasgow wynosi 17,10 m. Nasza młodzieżowa wicemistrzyni Europy z 2017 roku i czwarta zawodniczka ubiegłorocznych mistrzostw Europy seniorów z Berlina przegrała z Białorusinką Alioną Dubicką (18,64 m). Na najniższym stopniu podium stanęła mistrzyni Europy z Berlina – Paulina Guba (18,10 m).

Zawody w Łodzi były także drugim startem w tym sezonie halowym dla Damiana Czykiera. Kilka dni wcześniej w Toruniu na 60 metrów przez płotki uzyskał 7,70 s, co jest wynikiem lepszym od minimum na Glasgow (7,82 s). W Łodzi wynik ten powtórzył w biegu eliminacyjnym. W finale niestety spóźnił się na starcie i na dystansie musiał odrabiać straty. Nie dogonił jedynie Hiszpana Orlando Ortegi, który wygrał z czasem 7,59 s. Czykier minął linię mety w czasie 7,76 s. Rekord życiowy 26–letniego płotkarza to 7,65 s z 2017 roku.