Lekkoatletyka. Katarzyna Jankowska ponownie mistrzynią kraju na 10 kilometrów

Adam Muśko
Adam Muśko
Katarzyna Jankowska
Katarzyna Jankowska z Podlasia Białystok zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w biegu na 10 kilometrów. Zawody odbyły się w Karpaczu.

Do ostatnich kilkuset metrów przed metą Jankowska biegła wspólnie z Izabelą Paszkiewicz z UMCS Lublin. Dopiero atak w końcówce przesądził o wygranej zawodniczki białostockiego klubu. Jankowska minęła linię mety w czasie 33:10,52 min., a Paszkiewicz w 33:14,34 min. Brązowy medal wywalczyła Aleksandra Lisowska z AZS UWM Olsztyn – 33:42,21 min. Na ósmej pozyzji bieg ukończyła Justyna Korytkowska z Prefbetu Śniadowo Łomża (35:10,24 min.).

Wysokie miejsca zajęły inne zawodniczki Podlasia: 10. Anna Bańkowska (35:29,01 min.) i 18. Paulina Mikiewicz-Łapińska (38:04,83 min.). Podlasie wygrało klasyfikację drużynową.

Natomiast w klasyfikacji drużynowej mężczyzn na pierwszym miejscu został sklasyfikowany zespół Prefbetu Śniadowo Łomża. Zawodnicy tego klubu uplasowali się na następujących pozycjach: 10. Piotr Łobodziński (30:41,52 min.), 12. Przemysław Dąbrowski (30:48,60 min.) i 17. Mateusz Niemczyk (31:31,46 min.).

Wygrał Krystian Zalewski z UKS Goleniów - 28:59,88 min.