Lekkoatletyka. Mastersi z Podlasia na podium mistrzostw

mark
Z sześcioma medalami wrócili z 27. Halowych Mistrzostw Polski Masters białostoccy zawodnicy. Nasi lekkoatleci wywalczyli 4 złoty medale, a aż trzy zdobył Andrzej Nowacki.

Halowe Mistrzostwa Polski Masters rozegrane zostały w Toruniu, a prawdziwą gwiazdą zawodów był Andrzej Nowacki, który wywalczył trzy złote medale.

Nowacki królował na dystansach 60 metrów, 200 metrów i 400 metrów ustanawiając trzy rekordy w kategorii M45.
W biegu sprinterskim na 60 metrów białostoczanin zwyciężył z czasem 7,76. Natomiast w biegu na 200 metrów wywalczył złoto z czasem 25,10 ustanawiając halowy rekord mistrzostw Polski. Poprzedni najlepszy rezultat należał do Stana Walkera (W. Brytania) - 25,26 uzyskany rok temu także w Toruniu.

Na 400 metrów Andrzej Nowacki wygrał z czasem 55,04. To nowy rekord mistrzostw, ale i także halowy rekord Polski. Poprzednie najlepsze osiągnięcia należały do Andrzeja Frasia (rek. Polski 56.15).

Czwarty złoty medal dla ekipy z Podlasia wywalczył Dariusz Golonko w skoku wzwyż 166 m (M40).
Ponadto Tadeusz Dziekoński zdobył srebro w biegu na 800 metrów 02:41,77 (M65), a Aleksander Turczyński był trzeci w chodzie na 3000 m 17:37,22.

Na czwartym miejscu w biegu na 800 m (M60) przybiegł Jerzy Mydlarz 2:43,96, który był także piąty na 4 00 m 01:26,25.
Ósme miejsca zajęli Dariusz Golonko (3000 m) oraz Wojciech Kuc (800 m).