Lekkoatletyka. Rekord Polski Klaudii Kardasz z Podlasia [zdjęcia]

Klaudia Kardasz z Podlasia - czwarta zawodniczka mistrzostw Europy w Berlinie.
Klaudia Kardasz z Podlasia - czwarta zawodniczka mistrzostw Europy w Berlinie. Pawel Relikowski / Polska Press
Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok zajęła czwarte miejsce w konkurencji pchnięcia kulą mistrzostw Europy w Berlinie.

Do połowy konkursu finałowego imprezy w Berlinie Kardasz plasowała się w połowie stawki. Dopiero w piątej serii poprawiła rekord życiowy 18,38 m i przesunęła się na czwarte miejsce. W ostatniej próbie pchnęła jeszcze dalej – 18,48 m. Jest to młodzieżowy rekord Polski, ale miejsca zawodniczka trenowana przez Przemysława Zabawskiego już nie poprawiła.

– Cieszyć mogą dwa rekordy życiowe w konkursie, ale w sumie to szkoda, że jestem czwarta – mówiła przed kamerami TVP 22–letnia kulomiotka, która w ubiegłym roku wywalczyła srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Europy. –Jest to moja pierwsza poważna impreza seniorska i szkoda, że nie ma podium.

Złoty medal zdobyła Paulina Guba z UMCS Lublin, której najlepszy wynik to 19,33 m.

Niestety gorzej poszło innym reprezentantkom Podlasia. Biegu na 10 km nie ukończyła Katarzyna Rutkowska. Zawodniczka ta jeszcze pobiegnie w niedzielę na dystansie dwa razy krótszym. Natomiast eliminacji rzutu dyskiem nie przebrnęła Daria Zabawska. Białostoczanka z wynikiem 53,94 m została sklasyfikowana na 22 pozycji. Rekord życiowy dyskobolki to 60,23 m , a najlepszy wynik w tym roku to 59,57 m.

Przeczytaj także o złotym medalu Wojciecha Nowickiego

W piątek w półfinale biegu na 110 metrów przez płotki wystąpi Damian Czykier z Podlasia. W piątek także eliminacje kobiecej sztafety 4x400 metrów w której ma szansę wystąpić Martyna Dąbrowska z UKS Bojary Białystok.