Lekkoatletyka. Wielki pech Damiana Czykiera. Białostoczanin bez medalu

Damian Czykier był bardzo blisko podium
Damian Czykier był bardzo blisko podium Pawel Relikowski
O ogromnym pechu może mówić Damian Czykier. Lekkoatleta Podlasia Białystok potknął się podczas finałowego biegu na 60 metrów przez płotki na halowych mistrzostwach Europy w Toruniu i zajął szóste miejsce.

Białostoczanin był na toruńskich mistrzostwach w gazie. W półfinale w efektownych sposób wygrało swoja serię z wynikiem 7,59 sek. Wiele zapowiadało, że w walce o medale pobiegnie jeszcze szybciej.

Czykier dobrze wyszedł z bloków i do czwartego płotka biegł świetnie. Wtedy nastąpił jego dramat. Potknął się, stracił rytm i wpadł na metę dopiero na szóstym miejscu,z czasem 7,63.

- Nie wiem, czy to był mój błąd, czy biegnącego obok Francuza, ale to dla mnie tragedia. Miał być medal, a nie ma. Nie tak to miało wyglądać. Trudno, taki jest sport - mówił przed kamerami TVP Sport zdenerwowany płotkarz.

Bieg wygrał Francuz Wilhelm Belocian - 7,42, drugi był Brytyjczyk Andy Pozzi - 7,43, a trzeci Włoch Paolo Dal Molin - 7,56.

W Torunie startowała też inna zawodniczka Podlasia Białystok - Klaudia Kardasz, która nie przebrnęła eliminacji pchnięcia kulą.