Lekkoatletyka. Wojciech Nowicki drugi w Poznaniu

Adam Muśko
Adam Muśko
Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki Grzegorz Dembiński
Wojciech Nowicki, Magdalena Żebrowska i Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok na drugim miejscu w zawodach Poznań Athletics Grand Prix.

W swojej najlepszej próbie konkursu rzutu młotem Nowicki rzucił 75,14 m. Lepszy okazał się tylko Paweł Fajdek z AZS Katowice - 78,06 m. To były ostatnie zawody w tym roku Nowickiego. Rekord sezonu to 80,28 m, co jest drugim wynikiem na świecie. Ponadto białostoczanin zdobył złoty medal na mistrzostwach Polski we Włocławku, co w tym sezonie było imprezą docelową.

Przeczytaj także:Wojciech Nowicki złotym medalistą mistrzostw Polski

Piąta w Poznaniu w rzucie młotem była koleżanka Nowickiego z grupy treningowej Joanna Fiodorow. Jej najlepszy wynik to 66,01 m.

Na drugim miejscu, ale w skoku w dal, uplasowała się Magdalena Żebrowska z Podlasia. Pozycję tę zapewniła sobie skokiem na odległość 6,18 m. Wygrała Joanna Kuryło z AZS AWF Wrocław - 6,25 m.

Natomiast w pchnięciu kulą również druga była Klaudia Kardasz z Podlasia. Zawodniczka osiągnęła 17,65 m, co jest jej rekordem sezonu. Wygrała Paulina Guba z UMCS Lublin - 17,97 m.

Dwa razy na 100 metrów pobiegła Marlena Gola z Podlasia. Jej czasy to 11,83 s i 11,78 s. W obu biegach, które miały taką sama obsadę, zajęła czwarte miejsce.