Lekkoatletyka. Wojciech Nowicki tuż za Fajdkiem we Francji

Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok)
Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) Andrzej Szkocki/Polska Press
Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok zajął drugie miejsce w rzucie młotem na zawodach we francuskim Forbach. Trzy medale zdobyli studenci z województwa podlaskiego podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Lublinie.

To był trzeci start w sezonie brązowego medalisty mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. Na początek białostoczanin na zawodach w Kielcach osiągnął 76,51 m, a w drugim występie w Osace nieznacznie się poprawił – 76,66 m. We Francji było już zdecydowanie lepiej. Nowicki rzucił 78,80 m i zajął drugie miejsce. Wygrał inny Polak Paweł Fajdek z wynikiem 79,57 m. Oprócz Fajdka na listach światowych Nowickiego wyprzedza jeszcze Brytyjczyk Nick Miller – 80,26 m. Rekord życiowy Nowickiego z ubiegłego sezonu wynosi 80,47 m.

W Forbach w żeńskim młocie triumfowała także trenująca wspólnie z Nowickim Joanna Fiodorow z AZS Poznań (70,07 m).

Natomiast w Lublinie startowali studenci z w Akademickich Mistrzostwach Polski. W rzucie dyskiem wygrała Daria Zabawska z białostockiej Politechniki. Białostoczanka w najlepszej próbie osiągnęła 54,76 m.

– Cieszę się ze zwycięstwa, podobnie jak i wygrania przed tygodniem Mistrzostw Polski AZS w Łodzi, ale ciągle nie jestem usatysfakcjonowana wynikiem – powiedziała Zabawska, która w tym sezonie rzuciła już 59,57 m wypełniając minimum na sierpniowe mistrzostwa Europy w Berlinie. – Od trzech lat nie pobiłam rekordu życiowego i wreszcie chciałabym to zrobić.

Złoty medal wywalczył także skoczek w dal z Uniwersytetu Białystok – Bartosz Chojnowski. Zawodnik wygrał z rekordem życiowym - 7,37 m.

Trzecie miejsce w pchnięciu kulą zajęła Beata Trzonkowska z PWSLiP Łomża. Jej wynik to 13,74 m. Trzonkowska była jeszcze czwarta w rzucie dyskiem 46,80 m. Także tuż za podium uplasował się się skoczek wzwyż z Politechniki Białystok Piotr Milewski – 199 cm.