Lider ekstraklasy pokonał Czernomorca Odessa

mark
2016-04-25 bialystok jagiellonia termalica bruk-bet nieciecza ekstraklasa 36 kolejka pilka nozna fot. wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspoczesna polska press Wojciech Wojtkielewicz
Po pięciu meczach sparingowych bez wygranej białostocka Jagiellonia wreszcie odniosła zwycięstwo. We wtorkowym spotkaniu, rozegranym w tureckim Belek, podopieczni trenera Michała Probierza pokonali Czernomorca Odessa 2:0 (1:0) po bramkach Karola Świderskiego i Fedora Cernycha.

Białostoczanie w meczu z siódmą drużyną ukraińskiej ekstraklasy byli stroną przeważającą i przez 90 minut stworzyli sobie kilka okazji bramkowych, po których zdobyli dwie bramki. Pierwszego gola, po błędzie bramkarza Czernomorca, srzelił w 12 minucie Karol Świderski. Druga bramka padła po uderzeniu Fedora Cernycha, który otrzymał podanie od Przemysława Mystkowskiego.

Goście także mieli swoje szanse, ale dobrze w bramce grali Marian Kelemen, a po przerwie Damian Węglarz.

Na zakończenie zgrupowania w Turcji Jagiellonia zagra jeszcze sparing w sobotę, 4 lutego ze Spartakiem Trnawa.

Piłkarze Jagiellonii przebywają na zgrupowaniu w Turcji, a działacze dopinają ostatnie sprawy transferowe. Niestety, wczoraj definitywnie upadła sprawa transferu irlandzkiego napastnika Omonii Nikozja Cilliana Sheridana. Mimo podniesienia kwoty przez Jagiellonię do 200 tysięcy euro cypryjski klub nie zgodził na przejście piłkarza do Białegostoku.

Jak mówi prezes klubu Cezary Kulesza Jagiellonia w związku z tym rozpoczęła poszukiwanie innego piłkarza na pozycję napastnika.

Jagiellonia Białystok - Czernomorec Odessa 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Karol Świderski 12, 2:0 Fedor Černych 90.
Jagiellonia (I połowa): Marian Kelemen - Ziggy Gordon, Ivan Runje, Marek Wasiluk, Jonatan Straus - Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Rafał Grzyb, Konstantin Vassiljev, Dawid Polkowski - Karol Świderski.
II połowa:Damian Węglarz - Łukasz Burliga, Dawid Szymonowicz, Guti, Piotr Tomasik - Przemysław Mystkowski, Emil Łupiński (84. Michał Domański), Taras Romanczuk, Damian Szymański, Dmytro Chomczenowśkyj - Fedor Černych.

Poprzednie sparingi Jagiellonii

28 styczeń
Jagiellonia Białystok – FK Rostów 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Góralski 9, 1:1 Jaroszenko 68, 2:1 Łupiński 86, 2:2 Połoz 89.
Jagiellonia (I połowa): Damian Węglarz – Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik – Jacek Góralski, Taras Romanczuk – Przemysław Frankowski, Konstantin Vassiljev, Dmytro Chomczenowski – Fiodor Cernych. II połowa: Luka Gugeszaszwili - Ziggy Gordon, Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus - Rafał Grzyb, Jacek Góralski (60. Emil Łupiński), Damian Szymański - Dmytro Chomczenowski (60. Dawid Polkowski), Przemysław Mystkowski - Karol Świderski.
FK Rostów (I połowa): Miedwiediew – Kałaczew, Navas, Mevlja, Gaspuitis, Skopincew –Bajramjan, Gatcan, Noboa, Grigorjew – Bucharow. II połowa: Miedwiediew - Terentiew, Granat, Gaspuitis, Sorokin, Kirejew (69' Azmoun), Prepelita, Połoz, Quissanga, Erochin, Jaroszenko.

24 styczeń
Jagiellonia – Pandurii Târgu Jiu 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Bogdan Danaricu 36.
Jagiellonia (I połowa): Hubert Gostomski – Paweł Olszewski, Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus – Przemysław Mystkowski, Rafał Grzyb, Damian Szymański, Dawid Polkowski, Arvydas Novikovas – Karol Świderski. II połowa: Damian Węglarz – Łukasz Burliga, Ivan Runje, Guti, Piotr Tomasik – Przemysław Frankowski, Taras Romanczuk, Jacek Góralski, Konstantin Vassiljev, Dmytro Chomczenowski – Fedor Černych.

21 styczeń
Jagiellonia Białystok – Irtysz Pawłodar 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Aslan Darabajew 35 z karnego 1:1, Marek Wasiluk 49 z karnego.
Jagiellonia: Hubert Gostomski (46. Luka Gugeszaszwili) – Damian Szymański, Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus – Rafał Grzyb, Luka Asatiani (36. Paweł Olszewski) – Damian Grabowski (60. Michał Domański), Emil Łupiński, Przemysław Mystkowski – Arvydas Novikovas (69. Damian Grabowski).

21 styczeń
Jagiellonia Białystok – Łudogorec Razgrad 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Claudiu Keseru 65, 1:1 Fiodor Cernych 86.
Jagiellonia: Damian Węglarz – Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik – Taras Romanczuk, Jacek Góralski – Przemysław Frankowski (71. Arvydas Novikovas), Konstantin Vassiljev, Dmytro Chomczenowski – Fiodor Cernych.

18 styczeń
Jagiellonia Białystok - Politehnica Iasi 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Cristea 57 z karnego
Jagiellonia (I połowa): Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik - Rafał Grzyb, Jacek Góralski - Przemysław Mystkowski, Konstantin Vassiljev, Arvydas Novikovas - Fiodor Cernych.
Jagiellonia (II połowa): Damian Węglarz - Paweł Olszewski (46. Luka Asatiani), Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus - Jakub Tabor (64. Emil Łupiński), Damian Szymański - Michał Domański (64. Damian Grabowski), Karol Świderski, Dmytro Chomczenowski - Patryk Klimala (78. Michał Domański).