Lider z Suwałk powiększa przewagę w tabeli

wdr
Biało-niebiescy u siebie wygrali z Krispolem 3:1, a we Wrześni nie stracili ani jednego seta

Rywale gubią punkty, a biało-niebiescy gromadzą je kompletami i skrupulatnie powiększają przewagę. W sobotę na wyjeździe rozbili przeżywający kryzys Krispol Września i na świąteczno-noworoczną przerwę rozjadą się w poczuciu dobrze wypełnionego obowiązku.

- Byłaby pełnia szczęścia, gdyby nie dwie porażki ze Stalą Nysa - mówi Dmitrij Skorij, trener Ślepska. - Tę jedyną poniesioną w lidze możemy jeszcze sobie wybaczyć, ale ta pucharowa będzie siedziała w nas, jak zadra. Z pozostałymi zespołami spokojnie dawaliśmy sobie radę, a z SMS Spała i z Krispolem już nawet dwukrotnie.

Z wizytą do Krispolu, który przed sezonem uchodził za jednego z czterech faworytów, suwalczanie jechali dosyć pewni swego. Prowadzeni przez Sławomira Gerymskiego rywale nie mogą przełamać serii porażek. Za bardzo chcą, a w dodatku są już mocno zmęczeni. Przed starciem ze Ślepskiem rozegrali trzy spotkania w ciągu pięciu dni i taki wysiłek nie minął bez śladu.

Drużyna gospodarzy oparta jest na doświadczonych zawodnikach, którzy postawili się liderowi z Suwałk w pierwszych dwóch setach. Na początku meczu, za sprawą piorunujących ataków Marcina Iglewskiego, nawet prowadzili.

- W pierwszej i drugiej odsłonie graczy Krispolu rozsadzała ambicja i spotkanie było w miarę wyrównane - opowiada Dima Skorij. - W trzecim secie miejscowi chyba stracili już wiarę, za co muszę serdecznie podziękować swoim podopiecznym.

Według szkoleniowca, we Wrześni biało-niebiescy rozegrali jeden z najlepszych meczów tej jesieni. Dawali sobie radę w każdym elemencie. „Kłuli” zagrywką, a sami przyjmowali niemal bezbłędnie. Nie dali się nokautować Ukraińcowi Witalijowi Szczytkowowi, który w poprzednim sezonie był ich klubowym kolegą. To ułatwiało zdobywanie punktów blokiem i pozwalało Piotrowi Lipińskiemu, kto wie czy nie najlepszemu rozgrywającemu na zapleczu PluLigi, umiejętnie dyktować tempo oraz rozkładać siły i kierunki ataku. We „wbijaniu gwoździ” w parkiet gospodarzy szczególną uciechę znalazł Daniel Szaniawski, wybrany MVP spotkania. Na kilka minut na boisku pojawił się wracający do zdrowia Mateusz Linda, jedynym kontuzjowanym w suwalskim zespole pozostaje już tylko jego kapitan, Adrian Hunek.

Krispol Września - Ślepsk Suwałki 0:3 (23:25, 21:25, 18:25)
Ślepsk: Dawid Michel, Piotr Lipiński, Kamil Skrzypkowski, Łukasz Rudzewicz, Wojciech Winnik, Daniel Szaniawski, Krzysztof Andrzejewski (libero) oraz Karol Rawiak, Jan Lesiuk i Mateusz Linda.