Liderujący MKS Ruch Wysokie Mazowieckie przegrał z Warmią

kpot, los
Mecz IV ligi Wissa Szczucyn - Biebrza Goniądz
Mecz IV ligi Wissa Szczucyn - Biebrza Goniądz Jarosław Sarnacki
MKS Ruch Wysokie Mazowieckie niespodziewanie uległ w hicie kolejki Warmii Grajewo 1:2 i nie może być jeszcze pewny awansu. Wpadkę lidera wykorzystała Wissa Szczuczyn, która u siebie pokonała Biebrzę Goniądz 3:1.

Dla drużyny ze Szczuczyna było to 16. zwycięstwo w sezonie, 8. na własnym boisku.
Przewaga gospodarzy w pierwszej połowie, zaowocowała tylko jedną bramką. To efekt dobrej gry obronnej Biebrzy i ... słabej dyspozycji strzeleckiej Wissy. Bardzo dobrych sytuacji nie wykorzystał Adrian Włoch i dwukrotnie Grzegorz Makal. Ten ostatni zrehabilitował się dokładnym podaniem do Wojciecha Łapińskiego, który w trudnej sytuacji minął bramkarza Biebrzy i z ostrego kąta strzelił bramkę.

Pierwszy atak po przerwie przyjezdnych dał asumpt do wielkiej radości ... dwóm kibicom Biebrzy. Gol dla gości padł po zagraniu Kamila Putry, który asystował Erykowi Chrzanowskiemu. Następnie w szeregi gospodarzy wkradło się zamieszanie i w 51. minucie, po strzale Chrzanowskiego, Wissa omal nie straciła kolejnej bramki. Decydująca dla losów meczu była 64. minuta, kiedy trafienie dla gospodarzy, po szybkiej kontrze, zaliczył Marcin Waszkiewicz. Rezultat meczu pod koniec spotkania ustalił strzałem z 16 metrów Dawid Korotkiewicz.

Robert Speichler, grający szkoleniowiec Wissy, był umiarkowany w ocenie meczu.
– To było zasłużone, ale wywalczone z trudem zwycięstwo. Goście bardzo mądrze się bronili, ułatwiała im to nierówna murawa. Stworzyliśmy więcej sytuacji bramkowych, nasze zwycięstwo powinno być wyższe. Bramka Łapińskiego była prawdziwym majstersztykiem – podsumował Speichler.

Niespodziewany obrót miało natomiast starcie w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie rozpędzoną na drodze do trzeciej ligi drużynę MKS Ruch zatrzymała Warmia.

– To był mecz na szczycie. Spodziewałem się, że zespół z Grajewa postawi nam trudne warunki – relacjonuje Mykoła Dremluk, trener MKS Ruch.

Na prowadzenie goście wyszli już w 8 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Patryka Stypułkowskiego i wykończeniu Edisona. Lider wyrównał w 24 minucie za sprawą Michała Poducha. Ale tuż przed przerwą goście ponownie wyszli na prowadzenie. I ponownie w jednej z głównych ról był Edison, który został faulowany w polu karnym i jedenastkę wykorzystał kapitan grajewian – Marcin Arciszewski.

W pierwszych minutach drugiej części gry Ruch mógł wyrównać, ale Adrian Mleczek z rzutu karnego był nieskuteczny i wynik się nie zmienił.
– To był źle wykonany karny. Sądzę, że remis byłby sprawiedliwszy – kończy Dremluk.