JCZ
20. bramka Diego Costy
20. bramka Diego Costy AFP/East News
Liga angielska. Tylko totalna katastrofa zabierze Chelsea Londyn szósty tytuł mistrza Anglii. Drużyna Antonio Conte wygrała dziś na oczach Romana Abramowicza z Middlesbrough 3:0 (2:0) i zrzuciła je szczebel niżej. W piątek gra z West Brom. Prawdopodobnie po tym spotkaniu oficjalnie zapewnie sobie trofeum.

Chelsea pomógł West Ham, który w piątek wygrał z Tottenhamem 1:0. Dzięki temu zespół "The Blues" był w komfortowej sytuacji przed swoim meczem. Przed wyjściem na murawę utrzymał cztery punkty przewagi, a w przypadku wygranej mógł zwiększyć dystans do siedmiu. Tak się też stało.

Conte co rusz fruwał z radości. Jego zawodnicy, zwłaszcza hiszpańscy, szybko napoczęli Middlesbrough. W 23 minucie wynik otworzył Diego Costa, zdobywając dwudziestą bramkę w sezonie, a w 34 podwyższył Marcos Alonso, któremu wydatnie pomógł bramkarz Brad Guzan. Obaj świetnie wyczuli linię spalonego. Wraz z nimi błyszczał Cesc Fabregas. Po przerwie zanotował swoją dziesiątą asystę w rozgrywkach - podał Nemanji Maticiowi.

Na ostatnie minuty Conte wpuścił Johna Terry'ego, dla którego będzie to ostatni sezon. - Przybyłem z Algierii, żeby podziękować tobie za 700 meczów i 14 trofeów. Zasługujesz na wszystko, co najlepsze - napisał jeden z kibiców na swoim transparencie.

To było rutynowe zwycięstwo Chelsea. Drużyna z Londynu specjalnie nie forsowała tempa, ale i tak okazała się wyraźnie lepsza od przeciwnika. West Brom powinien szykować szpaler na piątek? Jeśli nie on, to na pewno Watford, z którym Chelsea zagra w przedostatniej kolejce.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Liga angielska. (prawie) Wszystko jasne – Chelsea bierze tytuł. Spadek Middlesbrough - Gol24