JCZ
Olympique Lyon - Ajax Amsterdam 3:1
Olympique Lyon - Ajax Amsterdam 3:1 AFP/East News
Liga Europy. Pogromca Legii Warszawa zagra o trofeum! Ajax Amsterdam, chociaż przegrał w Lyonie z Olympique 1:3, dzięki wysokiej zaliczce z pierwszego spotkania (4:1) o włos awansował do finału. Kwadrans na boisku spędził Maciej Rybus, który zaliczył asystę przy ostatniej bramce. Polskich akcentów było w tym emocjonującym meczu więcej. Zawody w bardzo dobrym stylu poprowadził sędzia Szymon Marciniak.

Mając Alexandre Lacazette w składzie i zdecydowanie większe doświadczenie Olympique Lyon mógł wierzyć, że 1:4 z Amsterdamu jest do odrobienia. Ruszył na Ajax podobnie jak Atletico wczoraj na Real. Zabrakło tylko szybkich goli.

A jednak Lyon na przerwę schodził z takim samym wynikiem co Atletico. Strzelanie zaczął... Ajax. Stworzył sobie kilka sytuacji i jedną z nich wykorzystał. Kasper Dolberg po raz szósty w tej edycji Ligi Europy wpakował piłkę do siatki. Z bliska kopnął obok bramkarza.

Lyon miał prawo się załamać. W tamtym momencie przegrywał dwumecz już 1:5. Do szatni zdążył zniwelować jednak straty do 3:5. Oczywiście dzięki Lacazette. Bramkostrzelny Francuz, który po sezonie zagra pewnie dla jeszcze lepszego klubu, najpierw uderzył z rzutu karnego, zaraz potem z gry. Te bramki padły odpowiednio w 45 minucie oraz w doliczonym czasie pierwszej odsłony. Szymon Marciniak słusznie wskazał na jedenasty metr. Był dobrze ustawiony – faul dostrzegł z paru metrów.

W drugiej połowie Lyon próbówał strzelić kolejne gole, doprowadzić chociaż do dogrywki, ale długo uderzał głową w mur. Na dodatek dał się wciągnąć w brzydką grę. Sędzia Marciniak w całym spotkaniu siedem razy wyjął żółtą kartkę.

Na ostatni kwadrans wszedł jeszcze Maciej Rybus. To po jego zagraniu padł gol na 3:1. Lyon dzielnie walczył o kolejnego, by zagrać dodatkowe 30 minut, ale ta sztuka mu się już nie udała. Zatem Ajax, który w 1/16 finału wyeliminował Legię Warszawa, zagra o trofeum z Manchesterem United!

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Liga Europy. Lyon gonił, ale nie dogonił. Ajax zagra w finale. Świetny Marciniak, asysta Rybusa - Gol24