tom
Liga Mistrzów. Chelsea zdobyła Wanda Metropolitano! Atletico nie utrzymało prowadzenia eastnews
Liga Mistrzów. W meczu grupy C Atletico Madryt prowadziło na swoim nowym stadionie Wanda Metropolitano z Chelsea 1:0 po golu Antoine'a Griezmanna z rzutu karnego. W drugiej połowie dwa gole zdobyli jednak "The Blues". Najpierw trafił Alvaro Morata, a w doliczonym czasie gry trzy punkty ekipie Antonio Conte dał Michy Batshuayi.

Chociaż w pierwszych minutach spotkania agresywnie mecz zaczęli gospodarze, to z każdą upływającą chwilą przewagę zyskiwali piłkarze Chelsea. Pierwszy groźny sygnał w dzisiejszym spotkaniu dał Eden Hazard, który w 13. minucie popisał się fantastycznym strzałem. Uderzenie Belga zatrzymało się jednak na słupku bramki strzeżonej przez Jana Oblaka. W kolejnych minutach przewaga utrzymywała się po stronie gości, którzy raz po raz stwarzali groźne sytuację pod bramką Atletico, równocześnie grając niemal perfekcyjnie w defensywie. Dobre wrażenie, na które zapracowali sobie The Blues niemal przez całą pierwszą część spotkania zepsuł David Luiz, który sfaulował w polu karnym Lucasa. Arbiter wskazał na wapno, a precyzyjnym strzałem popisał się kompletnie niewidoczny dzisiejszego wieczoru Griezmann. Chwilę później powinna paść druga bramka dla gospodarzy, jednak najpierw strzał Koke wybronił Courtois, zaś dobitka Sula przeleciała obok słupka.

Druga część spotkania należała ponownie do gości, którzy za wszelką cenę starali się doprowadzić do remisu. Sztuka ta udała się w 59. minucie spotkania za sprawą Alvaro Moarty, który wykorzystał idealne dośrodkowanie, chyba najlepszego zawodnika dzisiejszego meczu – Edena Hazarda. Podopieczni Antonio Conte mimo znacznej przewagi i niezłych sytuacji podbramkowych nie potrafili objąć prowadzenia. Wszystko odmieniła ostatnia akcja meczu, która wyglądała jak wyjęta żywcem z gry FIFA. Krótkie rozegranie rzutu wolnego, kilka szybkich precyzyjnych podań, aż w końcu dzieła zniszczenia dokonał rezerwowy Batshuayi, dla którego był to chyba najważniejszy gol strzelony w dotychczasowej karierze.

Chelsea w dramatycznych okolicznościach odnosiła dzisiejszego wieczoru absolutne zwycięstwo. The Blues byli dzisiejszego wieczoru zespołem lepszym od swoich rywali niemal pod każdym względem.

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Eden Hazard

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów. Chelsea zdobyła Wanda Metropolitano! Atletico nie utrzymało prowadzenia - Gol24