Jacek Czaplewski
Benfica Lizbona - Inter Mediolan 0:2
Benfica Lizbona - Inter Mediolan 0:2 Maciek Rogowski
Liga Mistrzów. Inter Mediolan jest już jedną nogą w półfinale. W pierwszym meczu 1/4 na wyjeździe rozprawił się z Benfiką Lizbona, wygrywając 2:0. Po golu strzelili Nico Barella i Romelu Lukaku. Rewanż na San Siro odbędzie się 19 kwietnia.

Inter objął prowadzenie chwilę po wznowieniu gry. W 51 minucie dośrodkowanie Alessandro Bastoniego zamknął w polu karnym Nico Barella. Jeden z najniższych na boisku trafił do siatki głową.

Po upływie godziny w Interze nastąpiła potrójna zmiana. Wszedł m.in. Romelu Lukaku. To właśnie Belg z rzutu karnego ustalił wynik. Choć bramkarz wyczuł jego intencje, to próba przy lewym słupku była na tyle mocna i precyzyjna, że futbolówka i tak zatrzepotała w siatce.

Choć ćwierćfinały Ligi Mistrzów dopiero ruszyły to już można założyć, że Włosi będą mieć w najlepszej czwórce dwóch przedstawicieli. Jutro dojdzie bowiem do pierwszego meczu między Milanem a Napoli. Pytanie brzmi więc czy w półfinale obok Interu znajdzie się ustępujący mistrz Italii, czy jego następca z południa.

Benfica Lizbona - Inter Mediolan 0:2 (0:0)

Bramki: Nicolo Barella 51', Romelu Lukaku 82' (k.)
Żółte kartki: Antonio Silva - Marcelo Brozović, Edin Dżeko
Sędziował: Michael Oliver (Anglia).

Benfica Lizbona: Vlachodimos - Gilberto, Antonio Silva, Morato, Grimaldo - Florentino (64' Neres), Chiquinho - Joao Mario, Aursnes, Rafa Silva, Goncalo Ramos.

Inter Mediolan: Onana - Darmian, Acerbi, Bastoni (91' de Vrij) - Dumfries (86' D'Ambrosio), Barella, Brozović, Mkhitaryan, Dimarco (63' Gosens) - Lautaro Martínez (63' Correa), Dzeko (63' Lukaku).