ezio,aip,x-news
Liga Mistrzów. Roma - Liverpool 4:2 Zobacz bramki w internecie wideo YouTube. Liverpool w finale LM 3.05.2018 [Twitter, Facebook] East News
Liga Mistrzów. Mecz AS Roma - Liverpool FC zakończył się zwycięstwem Romy, ale to "The Reds" awansowali do finału LM i w Kijowie zagrają z Realem Madryt. Zobacz bramki z meczu Roma - Liverpool. W tym meczu padło aż 6 goli! Zobacz to na YouTube wideo.

Liga Mistrzów. Mecz AS Roma - Liverpool FC zakończył się zwycięstwem Romy 4:2, ale do finału przeszedł Liverpool. "The Reds" wystarczyła zaliczka z pierwszego meczu, w którym wygrali z Romą 5:2. Sensacja wisiała w powietrzu. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry AS Roma zdobyła gola z rzutu karnego, ale rezultat poprzedniego spotkania zaważył na ostatecznym wyniku. Liverpool wygrał w dwumeczu z Romą 7:6 i to The Reds awansowali do finału Ligi Mistrzów.

Aktualizacja tutaj LM: Co za mecz! Roma vs. Liverpool 4:2. Zobacz bramki w internecie 3.05.2018 [WIDEO]

Mecz AS Roma - Liverpool FC obfitował w wiele ciekawych akcji. Nie obyło się bez kontrowersji. W drugiej połowie piłkarz Romy był faulowany w polu karnym Liverpoolu, ale sędzia tego nie zauważył i odgwizdał spalonego.

Liverpool wchodzi do finału, gdzie czeka na nich Real Madryt. Finał Ligi Mistrzów**Liverpool - Real Madryt** odbędzie się 26 maja w Kijowie na Ukrainie.

Liverpool FC przegrał w środę (2 maja) z Romą 2:4 w rewanżowym meczu półfinału Ligi Mistrzów, ale dzięki zwycięstwu 5:2 w pierwszym spotkaniu to "The Reds" zagrają w finale rozgrywek. Tak dobra gra Anglików w Champions League może być zaskoczeniem, zważywszy na to, że Liverpool musiał przebijać się do Ligi Mistrzów przez kwalifikacje.

- Nie możesz zaplanować sobie gry w finale Ligi Mistrzów, jeśli nie jesteś Realem Madryt, Barceloną albo Bayernem Monachium. Oni regularnie są w najlepszej czwórce, więc zakwalifikowanie się do tego etapu jest dla nich... może nie normalne, ale na pewno normalniejsze, niż jest dla nas - skomentował Juergen Klopp, trener Liverpoolu.

Dobra postawa Liverpoolu największym zaskoczeniem Ligi Mistrzów. "Nie możesz zaplanować sobie gry w finale, jeżeli nie jesteś Realem, Barceloną albo Bayernem" (źródło: x-news)

AS Roma - FC Liverpool 4:2 (6:7) Liverpool awansował do finału Ligi Mistrzów. Zagra z Realem [Twitter, Facebook, wideo YouTube]

W I połowie Liverpool kontrolował spotkanie. Dla Liverpoolu strzelali 9' Sadio Mane i 26' Georginio Wijnaldum. W 26 min. The Reds objęli prowadzenie. Po centrze z rogu w polu karnym głową usiłował wybić piłkę Dżeko, ale zrobił to tak pechowo, że trafiła ona do Wijnalduma, który głową posłał ją do siatki.

Nie możesz zaplanować sobie gry w finale Ligi Mistrzów

Juergen Klopp, trener Liverpoolu

Druga połowa meczu Roma - Liverpool zdominowali piłkarze Romy. Do remisu zaraz po przerwie doprowadził Dżeko dobijając strzał El Shaarawy'ego. El Shaarawy trafił w polu karnym w rękę Alexandra-Aernolda, ale sędzie nie odgwizdał jedenastki. W Lidze Mistrzów nie można skorzystać z VAR.

AS Roma atakowała do końca. W 86 min. Nainggolan przymierzył z 20 m i piłka odbijając się jeszcze od słupka wpadła do siatki. Belg strzelił również czwartego gola. W doliczonym czasie gry wykorzystał jedenastkę podyktowaną za zagranie piłki ręką przez Klavana. Było blisko, ale zaliczka z pierwszego meczu wystarczyła Liverpoolowi do awansu.

„The Reds” przegrali w rewanżu z Romą 2:4, jednak to oni zwyciężyli w całym dwumeczu ze stosunkiem bramek 7:6.

Trzeba jednak pochwalić AS Romę, bo Włosi zagrali z ogromnym zaangażowaniem. W dwumeczu Roma vs. Liverpool oglądaliśmy łącznie 13 bramek. Kibice Romy mogą być dumni ze swojej drużyny.

Kto wygra w finale Ligi Mistrzów? Zagłosuj w naszej sondzie.

• Real Madryt
  • Liverpool FC

Na dziewięć półfinałowych występów Liverpool aż w siedmiu przypadkach awansował do finału. The Reds pięciokrotnie zdobywali Puchar Europy, a ostatnio wygrali Ligę Mistrzów w 2005 r.

Wielki finał Ligi Mistrzów już 26 maja: Realem Madryt vs. Liverpool FC

AS Roma rozegrała mecz sezonu, ale zabrakło czasu. 26 maja w Kijowie z Realem Madryt zmierzy się Liverpool, źródło: x-news

Zestawienie drużyn na finał Ligi Mistrzów nie jest już tajemnicą. 26 maja na stadionie Olimpijskim w Kijowie z Realem Madryt zmierzy się Liverpool FC.