ezio
Liga Narodów UEFA: Włochy - Polska 1:1. Zobacz w internecie wszystkie bramki. Piotr Zieliński zdobył bramkę (wideo YouTube, Twitter) Karolina Misztal
Liga Narodów UEFA. Reprezentacja Polski przez większość spotkania dominowała nad Włochami, ale wynik zakończył się ostatecznie wynikiem 1:1. Zobacz gole w internecie.

Pierwszy mecz reprezentacji Polski pod wodzą nowego trenera można zaliczyć do udanych. Reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z reprezentacją Włoch. Spotkanie toczyło się w dobrym tempie. Jerzy Brzęczek znalazł pomysł na grę polskich piłkarzy zawiedzionych nieudanym występem na Mundialu w Rosji. Polacy zagrali ładnie i przez większość spotkania przeważali na boisku. Niestety w '78 minucie Jakub Błaszczykowski sfaulował z tyłu Chiesę i sędzia podyktował rzut karny.

Włochy - Polska 1:1 Lewandowski i Zieliński nie dali się Włochom. Zobacz bramki w internecie

Od pierwszych minut świetnie radził sobie w meczu Piotr Zieliński, który na co dzień gra w SSC Napoli. Pomocnik reprezentacji był największym zagrożeniem dla bramkarza Italii. Z kolei Robert Lewandowski bardzo dobrze podawał i stwarzał okazję na strzelenie gola. Dobrze w bramce sprawował się Łukasz Fabiański, który jednak nie miał zbyt wiele do pracy z powodu dobrze grającej defensywy. Niewidoczny był natomiast Jakub Błaszczykowski.

• Robert Lewandowski

Chociaż Polacy zremisowali z Włochami, niegdyś europejską potęgą, niedosyt pozostaje. Bramki z tego spotkania znajdziesz w tym artykule.

Włochy - Polska 0:1 WIDEO

Po pierwszej połowie spotkania Jacek Kurkowski, dziennikarz sportowy TVP napisał na Twitterze: 45 minut spokoju i konsekwencji. Bez paniki z wyczuciem z ataku, pragmatycznie. Reca - jak na debiutant więcej niż obiecująco. Głodny gry Zieliński. Byle tak dalej.

Włochy - Polska 1:1 WIDEO

Był to pierwsze mecz Polaków w ramach Ligi Narodów UEFA. Są to oficjalne, międzynarodowe rozgrywki piłki nożnej, organizowane przez UEFA od sezonu 2018/2019, przeznaczone dla męskich reprezentacji seniorskich wszystkich 55 europejskich federacji krajowych.

Piotr Zieliński pokazał klasę. Włochy - Polska 1:1. Liga Narodów UEFA. 8.09.2018 (wideo Twitter, YouTube)

Mecz Włochy - Polska ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1. Spotkanie na stadionie w Bolonii obejrzało 24 tys. widzów. Z kolei 11 września Polacy zagrają we Wrocławiu z reprezentacją Irlandii.