Likwidacja nie poprawi jakości

(ika)
Udostępnij:
Poseł Zieliński broni sądu rejonowego.

Wiele miejsca poświęcił Sądowi Rejonowemu w Sokółce poseł PiS Jarosław Zieliński w interpelacji skierowanej do ministra sprawiedliwości.

Parlamentarzysta krytykuje pomysł ministerstwa, które planuje przekształcić w tym roku 1/3 sądów rejonowych w wydziały zamiejscowe większych jednostek.

- Wiele wskazuje na to, że planowane zmiany mogą przynieść efekty odwrotne do zakładanych. Nie poprawią sytuacji w większych sądach, a sprawność działania mniejszych jednostek zostanie obniżona - uważa poseł.
Jego zdaniem resort sprawiedliwości nie przedstawił żadnych ekspertyz, które potwierdzałyby uzyskane w ten sposób oszczędności i usprawnienie pracy sądów.

Jarosław Zieliński sprzeciwia się również pomysłowi likwidacji Sądu Rejonowego w Sokółce, który jest największym z planowanych do likwidacji w województwie podlaskim.

- Podporządkowanie go i tak już dużej jednostce Sądu Rejonowego w Białymstoku w żadnym razie nie polepszy jakości i sprawności działania wymiaru sprawiedliwości na tym terenie - czytamy w interpelacji.

Zieliński uważa, że skuteczność zarządzania i nadzoru nad taką strukturą będzie stała pod znakiem zapytania. Dodatkowym argumentem za utrzymaniem samodzielnego sądu w Sokółce jest bliskość przejścia granicznego w Kuźnicy Białostockiej oraz perspektywa otwarcia tzw. małego ruchu granicznego między Polską a Białorusią.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Słyszałem że jego imiennik Jarosław Hołownia również ostro sprzeciwiał się na sesji likwidacji naszego sądu.

Inni radni nawet głosu e tym punkcie nie zabrali.
i
imbecyl
Słyszałem że jego imiennik Jarosław Hołownia również ostro sprzeciwiał się na sesji likwidacji naszego sądu.

Człowiek, który pisze taki komentarz musi być kompletnym idiotą, przepraszam nie musi a jest !.
m
mieszkaniec
Słyszałem że jego imiennik Jarosław Hołownia również ostro sprzeciwiał się na sesji likwidacji naszego sądu.
A
A.S.L
Żadne zmniany tego typu, nie przyniosą efektów, a przecież chodzi o sprawność sędziów a nie sądów. Sąd to nazwa instytucji, lecz sędzia jest tym czynnikiem sprawności sądowej. Zieliński, ani też Gowin, nie mają pojęcia co mówią i co piszą, kupa durni koministycznych, która drąży w błocie i wyjść z niego nie potrafi. Trzeba wszystkich sędziów zawodowych? doprowadzić do ponownego egzaminu, oby uznać tych którzy zdadzą egzamin, za sędziego, który może orzekać w Sądach w imieniu WŁASNYM, nie w imieniu Polski Rzeczpospolitej. Sędzia który będzie wyrokował we własnym imieniu, wówczas stanie się odpowiedzialnym, za własne postępowanie, wobec prawa a tym bardziej wobec procedury sądowej! Na dzień dzisiejszy, to chory system sprawiedliwości reprezentowany przez nieudolnych bałwanów sędziowskich, wręcz przestępców, pod pretekstem nazwy wymiaru sprawiedliwości. Gowin nadaję się, ale kury do szczanie prowadzić, zresztą jak wszyscy inni!!!
M
Marek
Niestety, ale poseł jest bardzo słabo poinformowany. A wystarczy uważnie czytać Współczesną. Było tu niedawno napisane, że ministerstwo Sokółki likwidować już nie chce, bo powodowałoby to zbyt duże obciążenie Sądu Rejonowego w Białymstoku. Sam minister Gowin wspomniał o tym w wywiadzie udzielonym Rzeczpospolitej. Pod jurysdykcję sokólskiego sądu dołączonych zostanie nawet kilka nowych gmin.
p
papug
Bardzo wzruszył mnie ten monit tego posła z pod suwalskiej Szwajcarii.Ten to wie kiedy należy bronić obywateli,zastanawia tylko czy on wie że broni tylko prezesa i jego zastępcę tego sądu i od wejścia w życie tych kosmetycznych zmian oni stracą dodatki służbowe, a zastąpi ich przewodniczący zamiejscowego wydziału,ot taka reforma ?????
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie