ŁKS 1926 Łomża zostaje w III lidze

2016-05-13  bialystok jagiellonia ii bialystok - finishparkiet drweca nowe miasto lubawskie fot. anatol chomicz / kurier poranny / gazeta wspolczesna / polska press
2016-05-13 bialystok jagiellonia ii bialystok - finishparkiet drweca nowe miasto lubawskie fot. anatol chomicz / kurier poranny / gazeta wspolczesna / polska press Anatol Chomicz
Wygraną 4:0 u siebie z Wissą Szczuczyn zespół ŁKSŁomża zapewnił sobie utrzymanie w III lidze.

Łomżyńska ekipa nie zmarnowała szansy i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek osiągnęła cel. Podopieczni Mateusza Miłoszewskiego nie spadną już poniżej szóstej pozycji, czyli ostatniej która daje na pewno utrzymanie. W meczu z Wissą gospodarze zaczęli strzelać gole w drugiej połowie. Po raz kolejny skutecznością popisał się Łukasz Zaniewski, który zaliczył trzy trafienia.
– W pierwszej połowie graliśmy za nerwowo, brakowało współpracy między zawodnikami, ale też powinniśmy zdobyć bramki – opowiada Miłoszewski. – W przerwie sobie powiedzieliśmy, że jak strzelimy pierwszego gola to następne także muszą być i to się sprawdziło. Wissa po straconym golu otworzyła się. Nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu, ale ostatnio sześć spotkań rozegraliśmy co trzy dni. Dla ŁKS-u to nie jest utrzymanie, ale awans, bo do Łomży będą przyjeżdżać drużyny jakich tutaj dawno nie widziano.
Natomiast Wissa Szczuczyn znacznie zmniejszyła swoje szanse na utrzymanie.
Bardzo ważne spotkanie przegrały rezerwy Jagielonii które w roli gospodarza uległy 0:1 drużynie Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Jagiellona II gola straciła w końcówce pierwszej połowy po rzucie rożnym. Goście kończyli mecz w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Tomasza Kowalskiego. To druga porażka z rzędu białostockiej drużyny, ale do siódmej pozycji, która może dać utrzymanie, białostoczanie wciąż tracą tylko jeden punkt. W środowej kolejce dla Jagiellonii II zagrała Warmia Grajewo. Drużyna grającego trenera Marcina Strzelińskiego pokonała na wyjeździe 2:1 siódmą Concordię Elbląg. Zespół z siódmej pozycji się utrzyma gdy mistrz ligi wywalczy awans w barażu, albo z II ligi nie spadnie Olimpia Zambrów.
– W drugiej połowie próbowaliśmy doprowadzić do remisu, ale nic z tego nie wychodziło. Nie ma co komentować, zagraliśmy słabo – mówi Dariusz Bayer, trener rezerw Jagi. – Inne wyniki poukładały się dla nas, ale jeżeli my nie zaczniemy wygrywać to tego utrzymania nie wywalczymy. Musimy liczyć na siebie i w tych ostatnich trzech kolejkach wygrać.
Pierwsze zwycięstwo na wiosnę odniósł KS Wasilków, który u siebie pokonał 3:0 Start Działdowo.

Wyniki 31. kolejki: Olimpia Olsztynek - Huragan Morąg 0:3 (walkower), Jagiellonia II Białystok - Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie 0:1, Concordia Elbląg - Warmia Grajewo 1:2, Start Działdowo - Granica Kętrzyn 1:1, MKS Ełk - GKS Wikielec 2:0, ŁKS 1926 Łomża - Wissa Szczuczyn 4:0, MKS Korsze - Znicz Biała Piska 2:2, KS Wasilków - Rominta Gołdap 3:0.