ŁKS Łomża i Tur Bielsk Podlaski na dnie tabeli

ma, jan
Tur Bielsk Podlaski przegrał 0:4 z Polonią Warszawa
Tur Bielsk Podlaski przegrał 0:4 z Polonią Warszawa Krzysztof Jankowski
Z podlaskich drużyn we wczorajszej kolejce tylko Olimpia Zambrów wygrała. ŁKS Łomża i Tur Bielsk Podlaski znowu bez punktów.

Zambrowianie u siebie pokonali 3:1 Victorię Sulejówek.
– Nastawiliśmy się na kontry, bo atak pozycyjny we wcześniejszych meczach nam nie wychodził – opowiada Zbigniew Stańczyk, kierownik Olimpii. – Jak widać przyniosło to dobry skutek. Nasza wygrana mogła być jeszcze wyższa, bo rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Jackiewicz.

Trzecią porażkę różnicą jednego gola zaliczył ŁKS. Tym razem drużyna Krzysztofa Ogrodzińskiego uległa 0:1 na wyjeździe Finishparkietowi Nowe Miasto Lubawskie.
– W pierwszej połowie mieliśmy przewagę, ale wystarczył jeden wypad gospodarzy, aby zdobyli gola – opowiada Waldemar Antolak, kierownik ŁKS. – Z upływem czasu w drugiej połowie nasza przewaga jeszcze rosła. W ostatnich pięciu minutach stworzyliśmy trzy tak zwane stuprocentowe sytuacje. Niestety Melao, Świderski ani Maćkowski nie potrafili pokonać bramkarza rywali.

Natomiast drugą z rzędu wysoką przegraną poniósł beniaminek z Bielska Podlaskiego. Piłkarze Tura nie sprostali dwukrotnym Mistrzom Polski Polonii Warszawa i przegrali na własnym boisku 0:4.
O wysokiej porażce bielszczan zadecydowało dziewięć minut w pierwszej połowie. Między 28. a 37. minutą gry warszawiacy dobitnie udowodnili swoją wyższość na boisku strzelając trzy gole.
- Ten moment zadecydował o wyniku spotkania - przyznawał po meczu drugi trener Tura Jacek Bayer.
Najpierw były piłkarz ekstraklasowej Jagiellonii Mariusz Marczak tak wykonał rzut wolny, że środkowy obrońca Rafał Zembrowski tylko musnął głową piłkę i tym zmylił wychodzącego z bramki Patryka Siduna. Po chwili role się odwróciły i to podanie Zembrowskiego precyzyjnym strzałem wykończył Marczak. Były jagiellończyk miał udział też przy trzecim golu, gdy piłkę po jego dośrodkowaniu tak niefortunnie wybijał Adam Radecki, że wpakował ją do własnej siatki.
- I było już po meczu, bo po tak szybko straconych golach trudno było odrobić trzybramkową stratę do tak dobrego przeciwnika - mówił trener Tura Paweł Bierżyn.
O sile Polonii świadczy fakt, że w po przerwie trener Krzysztof Chrobak zaczął oszczędzać siły swoich podstawowych zawodników i wpuszczał na boisko rezerwowych, w tym ogranego w ekstraklasie w Górniku Zabrze i Pogoni Szczecin napastnika Tomasza Chałasa. W 58. minucie snajper Polonii dostał podanie na nos od Bartosza Wiśniewskiego i z kilku metrów ustalił wynik meczu.
- Cały czas uczymy się tej ligi. I w ramach tej nauki musimy grać też z rywalami, którzy są lepsi od nas pod każdym względemł - przyznawał trener Bierżyn.

Olimpia Zambrów – Victoria Sulejówek 3:1 1:0)
Bramki dla Olimpii: 1:0 Mateusz Jastrzębski 15, 2:1 Michał Kuczałek 60, 3:1 Michał Hryszko 74 z karnego.
Olimpia: Czapliński – P. Jastrzębski, Zalewski, Piłatowski, Szymorek, M. Jastrzębski (78. Koncewicz), Malinowski, Kuczałek, Domański (62. Babul), Hryszko (88. Gryko), Jackiewicz (68. Butkiewicz).

Tur Bielsk Podlaski – Polonia Warszawa 0:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Zembrowski 28, 0:2 Marczak 30, 0:3 Radecki (sam) 37, 0:4 Chałas 58.
Tur: Sidun - K. Kulikowski, Radecki, Maliszewski, A. Kosiński, A. Lewczuk, Łochnicki (74. Niemczynowicz), Zawadzki (69. Walczuk), K. Kosiński, Popiołek (46. Pęza), Drażba (64. Nakielski).

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – ŁKS 1926 Łomża 1:0 (1:0)
Bramka: Paweł Kowalczyk 38.
ŁKS: Lipiec – Misiak, Wasilulewski, Melao, Gałązka, Kaput (86. Zalewski), Kacprzyk (53. Świderski), Grabowski (61. Tarnowski), Rydzewski, Sadowski, Maćkowski.

Inne wyniki 4. kolejki
MKS Ełk – Warta Sieradz 1:2, Legia II Warszawa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0, Huragan Morąg – Sokół Ostróda 2:1, Ursus Warszawa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1, GKS Wikielec – Pelikan Łowicz 0:1, Sokół Aleksandrów Łódzki – Widzew Łódź 0:2.