MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lokale chcą procentów

Michał Modzelewski [email protected]
- Nie ma wieczoru, aby moi klienci nie pytali o mocniejsze niż piwo trunki - opowiada Krzysztof Kosiński, właściciel klubu "9”
- Nie ma wieczoru, aby moi klienci nie pytali o mocniejsze niż piwo trunki - opowiada Krzysztof Kosiński, właściciel klubu "9” Archiwum lokalu
Łomża. Sprawa wolnych miejsc na sprzedaż alkoholu wraca jak bumerang.

W tej chwili wciąż wynosi ona dokładnie zero.

Chcemy dać szansę rozwojowi usług gastronomicznych w naszym mieście - mówi Maciej Zajkowski, prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo - Handlowej.

- Dlatego wnioskujemy, by radni zmienili dotychczas obowiązującą uchwałę i zwiększyli ilość miejsc, gdzie można sprzedawać alkohol. Nie tylko ożywi to branżę, ale i otoczenie naszej starówki. Tym bardziej, że po planowej przebudowie powinna tętnić życiem - podkreśla.

Tymczasem w całym mieście tylko 40 lokali ma możliwość sprzedaży alkoholi powyżej 4,5 proc. Najbardziej poszkodowane czują się te nowe.

- Takie bzdurne ograniczenia uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie - żali się Dariusz Kruszewski, właściciel "Amnesii"przy ul. Sienkiewicza.

- Odkąd otworzyłem w kwietniu lokal, nie ma dnia, by klienci nie zapytali o wino lub drinka.

- Mój klub istnieje przeszło miesiąc, a i tak już mam dosyć świecenia oczami przed gośćmi - dodaje Krzysztof Kosiński, właściciel klubu "9" w Łomży. - Szczególnie przed kobietami, które mają najczęściej ochotę na lampkę wina czy drinka.

Prezydent Jerzy Brzeziński już w maju przedstawił na sesji rady miejskiej propozycję zwiększenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych. Pomysł nie zyskał wtedy aprobaty radnych.

- To wyłącznie od ich decyzji będzie zależało, czy proponowane przez ŁIPH zwiększenie ilości punktów sprzedaży napojów alkoholowych w miejscu spożycia nastąpi, czy też nie - podkreślił prezydent.

Prawdopodobnie rajcy zajmą się sprawą jeszcze w tym roku, na pierwszej z grudniowych sesji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna