Łomża. Bezpłatne przejazdy autobusami MPK dla seniorów i...

  Łomża. Bezpłatne przejazdy autobusami MPK dla seniorów i niepełnosprawnych uczniów

  Joanna Bajkiewicz

  Gazeta Współczesna

  Podczas nietypowej konferencji, która odbyła się w jadącym autobusie MPK, włodarz Łomży opowiedział o planach związanych z komunikacją miejską.
  Prezydent wystąpił do rady miasta z wnioskiem o wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla łomżyńskich seniorów, którzy posiadają Kartę Seniora oraz dzieci niepełnosprawnych po 16 roku życia.

  – Łomża ma szansę stać się pierwszym miastem w kraju, w którym mieszkańcy po 60 roku życia mogliby korzystać z bezpłatnych przejazdów. Jestem po wstępnych rozmowach z radnymi z klubu PiS, którzy popierają pomysł, zaś projekt uchwały trafi pod obrady podczas czerwcowej sesji - mówił Mariusz Chrzanowski.


  Prezydent zapewniał, że te rozwiązania przyczynią się do zwiększenia aktywności osób posiadających łomżyńską kartę seniora w zakresie korzystania z ulg i innych uprawnień przyznawanych przez przedsiębiorców i instytucje będących partnerami tego programu. A przypomnijmy od początku roku, kiedy weszła Karta Seniora złożono już 888 wniosków, a do akcji jako partnerzy przystąpiło 30 firm, w tym instytucje miejskie, takie jak MDK-DŚT, MOSiR czy Teatr Lalki i Aktora. Zdaniem włodarza koszty transportu mogą stanowić istotna przeszkodę w swobodnym korzystaniu z przywilejów.

  Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów autobusowych dla łomżyńskich seniorów będzie stanowiło dla budżetu miasta koszt w granicach ok. 500 tys. złotych rocznie. Władze miasta planują jednak już w przyszłym roku przekształcenie zakładu budżetowego MPK w spółkę. Liczą więc, że środki ze sprzedaży biletów dla seniorów pokryją z innej działalności.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

  Współczesna.pl jest na Twitterze

  Polecamy

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)