Łomża. Bezpłatne przejazdy autobusami MPK dla seniorów i...

  Łomża. Bezpłatne przejazdy autobusami MPK dla seniorów i niepełnosprawnych uczniów

  Joanna Bajkiewicz

  Gazeta Współczesna

  Podczas nietypowej konferencji, która odbyła się w jadącym autobusie MPK, włodarz Łomży opowiedział o planach związanych z komunikacją miejską.
  Prezydent wystąpił do rady miasta z wnioskiem o wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla łomżyńskich seniorów, którzy posiadają Kartę Seniora oraz dzieci niepełnosprawnych po 16 roku życia.

  – Łomża ma szansę stać się pierwszym miastem w kraju, w którym mieszkańcy po 60 roku życia mogliby korzystać z bezpłatnych przejazdów. Jestem po wstępnych rozmowach z radnymi z klubu PiS, którzy popierają pomysł, zaś projekt uchwały trafi pod obrady podczas czerwcowej sesji - mówił Mariusz Chrzanowski.


  Prezydent zapewniał, że te rozwiązania przyczynią się do zwiększenia aktywności osób posiadających łomżyńską kartę seniora w zakresie korzystania z ulg i innych uprawnień przyznawanych przez przedsiębiorców i instytucje będących partnerami tego programu. A przypomnijmy od początku roku, kiedy weszła Karta Seniora złożono już 888 wniosków, a do akcji jako partnerzy przystąpiło 30 firm, w tym instytucje miejskie, takie jak MDK-DŚT, MOSiR czy Teatr Lalki i Aktora. Zdaniem włodarza koszty transportu mogą stanowić istotna przeszkodę w swobodnym korzystaniu z przywilejów.

  Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów autobusowych dla łomżyńskich seniorów będzie stanowiło dla budżetu miasta koszt w granicach ok. 500 tys. złotych rocznie. Władze miasta planują jednak już w przyszłym roku przekształcenie zakładu budżetowego MPK w spółkę. Liczą więc, że środki ze sprzedaży biletów dla seniorów pokryją z innej działalności.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

  Współczesna.pl jest na Twitterze

  Polecamy

  stronaZDROWIA24 - Tu znajdziesz wszystko o zdrowiu

  stronaZDROWIA24 - Tu znajdziesz wszystko o zdrowiu

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)