MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łomża. Do Rady Miejskiej wpłynął projekt stanowiska w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Pielgrzymka św. Jana Pawła II z 1991 roku. Papież wówczas odwiedził Łomżę.
Pielgrzymka św. Jana Pawła II z 1991 roku. Papież wówczas odwiedził Łomżę. G. Lorinczy
Klub radnych „Mariusza Chrzanowskiego” złożył projekt stanowiska w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Swoje wątpliwości co do stanowiska zasadności uchwały ma Obywatelski Klub Samorządowy. Radni zajmą się stanowiskiem już na najbliższej sesji 29 marca.

Projekt stanowiska wpłyną do rady miejskiej 13 marca. Inicjatorami są radni prezydenccy. Stanowisko ma bronić dobre imię św. Jana Pawła II. Jednocześnie radni dziękują polskiemu papieżowi za pontyfikat.

Radni z mojego klubu przedłożyli propozycję stanowiska w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. To nasza reakcja na pojawiające się w ostatnim czasie w przestrzeni publicznej ataki na osobę Papieża Polaka, mające zdyskredytowanie całej jego nauki i wartości, które głosił - przekazał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

W czwartek 9 marca uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II przyjął Sejm. Stanowiska oraz uchwały są pokłosiem emisji reportażu "Franciszkańska 3".

W projekcie stanowiska możemy przeczytać: "W naszej ocenie atak ten ma na celu zdyskredytowanie całej nauki, jaką głosił on w trakcie swojego pontyfikatu, w szczególności w zakresie sakramentalnych małżeństw, tradycyjnego modelu rodziny, stosunku do aborcji. Działania te mają na celu także zapomnienie o wkładzie Papieża Polaka w upadek komunizmu w Europie środkowo-wschodniej oraz integracji Polski z Unią Europejską. Odbieramy to także jako świadomą operację mającą na celu wprowadzenie jak największych podziałów wśród Polaków i osłabienie Polski".

Pewnych świętości nie powinno się ruszać. Św. Jan Paweł II łączy Polaków. Jest to szczególnie ważne ze względu na sytuację jaka jest obecnie za naszą wschodnią granicą. Nie możemy być podzieleni w aktualnej sytuacji - podkreślił radny Andrzej Grzymała.

Wątpliwości co do zasadności stanowiska ma radny Obywatelskiego Klubu Samorządowego Piotr Serdyński. Radny wskazuje, że jest to przenoszenie polityki krajowej na grunt lokalny.

W moim przekonaniu cel, który temu przyświeca, jest oczywisty – rozpoczęcie kampanii wyborczej i odwrócenie uwagi mieszkańców miasta od realnych zmartwień, którymi powinny zajmować się władze, takich jak gigantyczne zadłużenie, pieniądze marnowane w nietrafione inwestycje, czy rosnące rachunki za ogrzewanie - przekazał w mediach społecznościowych radny Obywatelskiego Klubu Samorządowego Piotr Serdyński.

Stanowisko klubu radnych Obywatelskiego Klubu Samorządowego zostanie zaprezentowane na sesji Rady Miejskiej.

Od 4 czerwca 1995 roku św. Jan Paweł II jest Honorowym Obywatelem Łomży. Głosowanie nad przyjęciem stanowiska odbędzie się już na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 29 marca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna