MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łomża. Obchody 101. rocznicy powstania policji. Były awanse, podziękowania i maseczki na twarzach (zdjęcia)

OPRAC.:
Jakub Laskowski
Jakub Laskowski
W Łomży odbyły się obchody z okazji 101. rocznicy powstania policji
W Łomży odbyły się obchody z okazji 101. rocznicy powstania policji KMP Łomża
111 funkcjonariuszy z łomżyńskiej jednostki zostało awansowanych na wyższe stopnie. Okazją do tego były obchody Święta Policji.

W Komendzie Miejskiej Policji w Łomży odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów 101. rocznicy powstania Polskiej Policji. Policjanci otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe. Była to również okazja, aby podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich codzienne zaangażowanie i służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu łomżyńskiego.

Łomża. 35-latek nie płacił alimentów. Trafił do zakładu karnego

Uroczysta zbiórka odbyła się dziś w budynku Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Poprzedzona była Mszą Świętą w intencji łomżyńskich funkcjonariuszy, pracowników Policji i ich rodzin, celebrowaną przez Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. W policyjnym Święcie uczestniczył prezydent Łomży – Mariusz Chrzanowski.

Podziękowania wszystkim policjantkom i policjantom oraz pracownikom Policji, złożył Komendant Miejski Policji w Łomży młodszy inspektor Krzysztof Woźniewski. Docenił ich zaangażowanie, codzienną pomoc i zapewnianie bezpieczeństwa, szczególnie w okresie, w którym na mundurowych spoczywały dodatkowe zadania związane z COVID -19. Gratulował awansów i życzył wszystkim dalszych sukcesów w służbie i życiu rodzinnym.

CZYTAJ TEŻ: Święto Policji w Łomży. Policjanci otrzymali sztandar, odznaczenia, awanse i radiowozy

W tym roku awanse otrzymało 111 mundurowych z łomżyńskiej jednostki. Awans na stopień młodszego inspektora Policji odebrał też I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży – podinspektor Krzysztof Sewioło. Odczytany został również list skierowany do funkcjonariuszy i pracowników Policji przez Komendanta Głównego Policji generalnego inspektora Jarosława Szymczyka.

W trakcie uroczystej zbiórki przywitano nowego Kapelana łomżyńskich policjantów – księdza Pawła Gralę. Komendant Miejski Policji - młodszy inspektor Krzysztof Woźniewski podziękował także jednej z wieloletnich pracownic policji, która po 25 latach pracy na rzecz łomżyńskiej jednostki odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Sobotni apel był okazją do uhonorowania policjantów. Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało w tym roku 64 mundurowych z Łomży, 23 z Grajewa oraz 24 funkcjonariuszy z Kolna. W trakcie uroczystości awans na stopień nadkomisarza policji odebrał również Komendant Miejski Policji w Łomży kom. Marek Sienkiewicz, a na podinspektora Policji – I Zastępca Komendanta Policji w Grajewie – Pan nadkomisarz Marek Palecki. Gośćmi honorowymi uroczystości byli m.in. wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, komendant wojewódzki nadinsp. Daniel Kołnierowicz oraz posłanka na Sejm Bernadetta Krynicka.

Święto Policji w Łomży. Mundurowi odebrali awanse i odznacze...

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna