MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łomża. Pieniądze dla młodzieży, niepełnosprawnych i hospicjum [ZDJĘCIA]

PG
Umowy na realizację projektów podpisano w łomżyńskim Urzędzie Miejski.
Umowy na realizację projektów podpisano w łomżyńskim Urzędzie Miejski. PG
Poszerzenie oferty WETY, rozwój usług opiekuńczych dla niepełnosprawnych i rozbudowa hospicjum. Te trzy projekty zostały wsparte przez zarząd województwa dofinansowanie na ponad 4,6 mln zł.

Umowy na realizację tych projektów zostały podpisane wczoraj w obecności marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego i prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.
- Podpisujemy trzy bardzo ważne umowy. Cieszę się, że te środki trafiają do Łomży i subregionu łomżyńskiego - mówił włodarz Łomży.

Czytaj też Centrum Symulacji Medycznej przy PWSIiP otwarte (zdjęcia)

Wsparcie finansowe otrzymały:

  • Zespół Szkół Weterynaryjnych nr 7 na wsparcie 183 uczniów i 10 nauczycieli z kierunków technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik weterynarii, w ramach projektu “Rynek pracy otwarty na młodych techników” (blisko 1,9 mln zł). Główne zadania do realizacji to adaptacja i wyposażenie laboratorium weterynaryjni-diagnostycznego oraz pracowni anatomiczno-zootechnicznej, zajęcia pozalekcyjne, wycieczki edukacyjne, staże oraz kursy zawodowe;
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej na zwiększenie dostępu do usług opiekuńczych, specjalistycznych i asystenckich dla 60 osób niepełnosprawnych (blisko 1,5 mln zł). Główne zadania do realizacji to diagnozowanie potrzeb uczestników, tworzenie miejsc usług społecznych dla osób niepełnosprawnych i niesamodzielni, sfinansowanie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego czy też wsparcie w formie teleopieki;
  • Hospicjum pw. Świętego Ducha, które poprzez rozbudowę ośrodka zwiększy jakość opieki paliatywno-hospicyjnej (ponad 1,3 mln zł). Pozwoli to na przeniesienie leczenia części pacjentów do hospicjum, zamiast leczenia w szpitalu.Liczba miejsc w placówce zwiększy się o 4 (z 15 do 19). Zakupione zostaną też pompy do żywienia dojelitowego..

Zobacz też Nowy dyrektor szpitala wojewódzkiego wybrany

- Ta rozbudowa jest konieczna, bo zmieniły się wymogi i nasz budynek nie miał wystarczająco miejsca dla chorych - wyjaśniała Teresa Steckiewicz, która prowadzi placówkę.

Zobacz koniecznie: Oddając krew ratujesz życie - dlaczego warto oddawać krew?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna