Łomża. Radni PiS przemeblowali komisje rady miejskiej

Joanna Bajkiewicz
Udostępnij:
Chcieli odwołać przewodniczącego komisji finansów, odwołali wszystkich przewodniczących i zmniejszyli liczbę komisji.

W połowie marca dziewięcioro radnych wystąpiło z wnioskiem o odwołanie radnego Tadeusza Zaremby z funkcji Przewodniczącego Komisji Finansów i Skarbu Miasta. Podpisali go radni PiS: Anna Godlewska, Irena Gorzoch, Adam Zwierzyński, Wanda Mężyńska, Łukasz Kacprowski, Lech Śleszyński i Elżbieta Rabczyńska oraz radni niezależni Hanka Gałązka i Witold Chludziński. To właśnie ostatni z wymienionych radnych miał prezentować wniosek grupy radnych podczas sesji 22 marca br. Wówczas jednak wniosek nie został poddany pod obrady, a temat został zawieszony.

Powrócił jednak podczas środowej sesji. Do porządku obrad ponadto wprowadzono wniosek dotyczący podjęcia uchwały o zmianie w strukturze komisji stałych rady miejskiej, polegającej na zmniejszeniu ich ilości z siedmiu do czterech poprzez połączenie po dwie komisje w jedną. Jako oddzielna miała pozostać jedynie Komisja Finansów i Skarbu Miasta. Wniosek radnego Mieczkowskiego nie dotyczył Komisji Rewizyjnej, której istnienie uregulowane jest ustawowo.

- Nie mogli mnie odwołać, to zmienili struktury - śmieje się radny Zaremba. - Możemy jedynie pożartować, bo ciężko tu cokolwiek komentować. Pamiętać należy, że w grę wchodzi wydatkowanie publicznych pieniędzy - dodaje.

I choć pożegnał się z funkcją przewodniczącego, a jego miejsce zajęła Marianna Jóskowiak, radny Zaremba przyznaje, że dobrze się stało.

- Przynajmniej widać, w jaki sposób działają radni, jak potrafią być ulegli. - mówi Zaremba.

Podczas tej sesji radni PiS byli wyjątkowo jednomyślni i pokazali swoją jedność. Zmianę liczby komisji tłumaczyli przede wszystkim oszczędnościami, jednak wniosek radnego Macieja Borysewicza o likwidację wszystkich komisji stałych, a pozostawienie jedynie tej rewizyjnej, odrzucili. Przeciw było aż 14 radnych, za tylko 8, a jeden wstrzymał się od głosu.

W ten sposób łomżyńska rada ma 4 komisje stałe i nowych przewodniczących i wiceprzewodniczących. W komisji finansów obok przewodniczącej Marianny Jóskowiak, wiceprzewodniczącym został Adam Zwierzyński. W komisji edukacji, kultury i sportu przewodniczącym została Hanka Gałązka a wiceprzewodniczącym Lech Śleszyński. W komisji bezpieczeństwa, rodziny, pomocy społecznej i zdrowia: Przewodniczącą jest Wanda Mężyńska, a wiceprzewodniczącą Anna Godlewska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
MACIEJ ZAMBRZYCKI

Droga Redakcjo :

Artykuł :

 

Łomżymski PIS źle zrobili ,

przemeblowali Komisje rady

miejskiej , co się dzieje z

Łomżymskim PIS-em , szanowny

panie Redaktorze .

Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie