MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łomża. Termin składania ofert na budowę bulwarów wydłużony. W tym roku kąpielisko tylko okazjonalne

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Tereny nad Narwią w Łomży.
Tereny nad Narwią w Łomży. UM Łomża
Termin składania ofert na budowę kolejnego etapu nadnarwiańskich bulwarów w Łomży został wydłużony. Ze względu na plany budowy bulwarów w tym roku nie zaplanowano organizacji kąpieliska. Analizowana jest możliwość uruchomienia kąpieliska okazjonalnego. Budowa kolejnego etapu nadnarwiańskich bulwarów ma zostać zrealizowana do 2026 roku.

Termin składania ofert wydłużony

Pierwotnie na składanie ofert potencjalni wykonawcy mieli czas do 6 maja. Jednak zmieniono ten termin na 14 czerwca.

Zmiana terminu otwarcia ofert w przetargu na budowę bulwarów wynika ze składanych do niego zapytań od potencjalnych wykonawców - informuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Zgodnie z przepisami, zamiar organizacji kąpieliska jest określany do końca roku poprzedzającego, w tym wypadku do końca 2023 r. W związku z planowanym rozpoczęciem w bieżącym roku budowy bulwarów nadnarwiańskich nie zaplanowano organizacji kąpieliska.

Jednak ze względu na zmianę terminów rozstrzygnięcia przetargu, zgodnie z Ustawą Prawo Wodne, analizowana jest możliwość uruchomienia w sezonie letnim 30-dniowego Miejsca Okazjonalnie Wykorzystywanego do Kąpieli - przekazuje Łukasz Czech.

Jednocześnie miasto informuje, że zabezpieczyło środki na „Zapewnienie bezpiecznego wypoczynku nad Narwią – prewencyjnych patroli wodnych rzeki Narew w granicach administracyjnych Miasta Łomża”. W maju rozstrzygnięto konkurs, a wykonawcą zadania będzie WOPR. Patrole będą się odbywały od 21 czerwca do 1 września 2024 r.

Co ma powstać w ramach inwestycji?

Zadanie pn. „Budowa bulwarów nad Narwią w Łomży” obejmuje m.in. montaż prysznicy zewnętrznych i parasoli plażowych, przekrytych pergoli, stanowiących wraz z utwardzonym placem przestrzeń integracyjną z przeznaczeniem na wystawy, festyny, jarmarki, mobilne punkty gastronomiczne. Przewidywana jest także budowa boiska do beach soccera z możliwością podziału na boiska do siatkówki plażowej. Obok budynku obsługi plaży ma powstać plac zabaw dla dzieci oraz urządzenia dla młodzieży typu street workout. Planowana jest także budowa slipu do wodowania dla kajakarzy i małych jednostek pływających z możliwością przycumowania oraz lokalizacja stanowisk biwakowych i namiotowych oraz schodów skarpowych umożliwiających zejście do wody dla wędkarzy. W rejonie plaży ma też powstać parking dla samochodów oraz ścieżki rowerowe i chodniki. Nie zabraknie elementów małej architektury, jak ławki, kosze na odpady, stojaki rowerowe, stoliki do gier, miejsca odpoczynku itp. Oprócz budowy na nasypie ziemnym ciągów pieszych i rowerowych oraz dróg dojazdowych i parkingów, projekt przewiduje różne inne, ciekawe elementy. Jednym z nich jest szkoła wiosenna i ścieżki przyrodnicze z planszami przedstawiającymi historię miasta oraz informacje o faunie i florze Doliny Narwi. W planach jest także powstanie punktu widokowego, miejsca na ognisko oraz przebudowa oczka wodnego w miejscu starorzecza rzeki Narew z pomostem dla modelarzy. Nie zabraknie także odpowiedniego oświetlenia bulwarów, a na nich małej architektury w postaci ławek, leżaków typu szezlong, stolików do gier, pergoli, stojaków rowerowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna